העבריין עמיר מולנר חקר בבית משפט קצין משטרה לשעבר, שהיה אחראי על חקירותיו

מולנר מייצג את עצמו בתיק, שבו הוא מואשם בהפרעה לשוטר. לקצין המשטרה ערן מלכה, שהורשע בפרשת רונאל פישר, אמר: "אני לא כאן כדי לנקום"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר מולנר בבית המשפט, היום
יניב קובוביץ

העבריין עמיר מולנר חקר היום (שלישי) בבית המשפט השלום בתל אביב את קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, שמרצה עונש מאסר. המשטרה מאשימה את מולנר בהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו מכיוון שלא פתח את דלת ביתו לשוטרים במשך חמש שעות בשנת 2013, ומולנר מייצג את עצמו בתיק. מלכה היה קצין חקירות ביחידה לפשיעה כלכלית בלהב 433, והיה אחראי בין היתר על חקירותיו של מולנר כראש ארגון פשע. הקצין לשעבר הורשע במסגרת עסקת טיעון בפרשת עורך הדין רונאל פישר. בפתח דבריו, אמר מולנר למלכה "אני לא כאן כדי לנקום".

במהלך החקירה שאל מולנר: "האם הכלים שהפעלתם נגדי היו ישרים והוגנים, או שהוצאתם צו חיפוש כדי להטריד?". מלכה השיב כי "מי שמחליט על צו החיפוש זה כוח המשימה. הגוף המבצעי מוציא את הצו. תפקידי היה לחקור". מולנר טען כי המשטרה המציאה נגדו ידיעה מודיעינית, שבעקבותיה ביקשו משופט צו לא חוקי. הוא אמר למלכה כי הוא "מלווה את חבריי ואותי חמש שנים. קל לי היום להגיד שלא נהגת ביושר בחקירות שלך. בית המשפט העליון אמר שפעלת באופן לא ישר במשך שנים". מלכה ציין כי תיקיו של מולנר לא הוזכרו בכתב האישום שלו, והוסיף: "זה נכון שעברתי עבירה, הודיתי ואני משלם מחיר קשה מאוד".

קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה בבית המשפט, היוםצילום: עופר וקנין

"העד ערן מלכה הוא העד העיקרי בתיק הזה", אמר מולנר בבית המשפט לפני החקירה. "אני אוכיח שהוא בישל את התיק הזה וכי זה תיק מפורק. מעולם שוטרים לא התנהגו כמו שהם התנהגו בפעם הזאת". בעדותו אמר מולנר כי "יש כוח משימה ביחידת יאל"כ (היחידה הארצית לפשיעה כלכלית) שהוגדר לו שהוא מטפל בי באופן אישי. הראש של כוח המשימה היה ערן מלכה". לדבריו, מלכה היה בביתו אחרי שפרצו אליו השוטרים.

לטענת מולנר, הוא התעורר באותו בוקר, שמע דפיקות בדלת וכשהסתכל על מצלמת האבטחה בביתו ראה כי היא מכוסה. "חשבתי שמישהו בא לפגוע בי", אמר מולנר. "סגרתי את עצמי בחדר הביטחון והמתנתי שהאיום יחלוף. לאחר זמן מה שמעתי שמנסים לפרוץ לדירה והבנתי שאני צריך להתמודד עם המצב. שאלתי מי זה ואמרו לי 'משטרה'". לדבריו, הוא לא יכול היה לפתוח את הדלת מכיוון שהשוטרים הלמו בה בפטישים. הוא טוען כי המשטרה פעלה נגדו בכוח מופרז.

הפרקליטה הטיחה במולנר כי הוא ידע שמדובר בשוטרים, וכי החליט לא לפתוח להם את הדלת מחשש שיידעו מי נמצא איתו בבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ