אשר פרג' מואשם ששרף למוות את האחות טובה קררו במרפאה בחולון

פרג' מואשם שרצח את קררו משום שייחס את הכאבים והתחלואים מהם סבל לחיסון שנתנה לו, וכי תכנן את הרצח במדוקדק. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרג' ליד עובדי שב"ס בהארכת מעצרו בבית משפט המחוזי בתל אביב, היום
פרג' בהארכת מעצרו בבית משפט המחוזי בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד אשר פרג' בגין רצח האחות טובה קררו לפני כחודש במרפאה בחולון.

על פי כתב האישום, פרג' היה מטופל במרפאה בה עבדה קררו ונהג לפקוד אותה בתדירות גבוהה, כך שהכיר היטב את העובדים במקום. הוא מואשם שבתחילת ינואר הגיע למרפאה לצורך קבלת חיסון נגד שפעת, אותו נתנה לו קררו. על פי הפרקליטות, פרג' ייחס את הכאבים והתחלואים מהם סבל לחיסון, ופתח במסכת האשמות, הטרדות ואיומים כלפי קררו, בין היתר באמצעות מכריה.

טובה קררוצילום: מתוך עמוד הפייסבו

לפי האישום, על רקע זה פרג' החליט לגרום למותה, ולשם כך הצטייד בבקבוק חומר דליק ובשני מצתים. לאחר מכן, באמצע חודש מארס, הוא התקשר למרפאה וקבע תור לביצוע בדיקת דם אצל קררו. יום לאחר שקבע את התור הגיע פרג' למרפאה כשהוא מצויד במצת ובבקבוק המכיל חומר דליק, והמתין לתורו. על פי כתב האישום, לאחר שהאחות קראה לו לביצוע בדיקת הדם, כשהשניים שהו יחד בחדר, שפך פרג' את החומר הדליק על קררו והצית אותה בכוונה לגרום למותה. מיד לאחר מכן, עזב פרג' את חדרה של קררו, השליך את הבקבוק והמצת ועזב את המקום.

הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. בבקשת הארכת המעצר כתבה עורכת הדין תמי אניס כי פרג' פעל בנחישות ותכנן את הרצח באופן מדוקדק מבעוד מועד: "הנאשם גילה תעוזה, נחישות והתמדה בהגשמת מזימתו הזדונית לרצוח את המנוחה, תעוזה שבאה לידי ביטוי בהגעתו למרפאה הנמצאת בלב העיר חולון בשעות הבוקר, בעת שהמרפאה הומה אדם". עוד נכתב בבקשה כי פרג' קבע תור לקררו מראש ורק לאחר ביצוע בדיקת הדם "שפך עליה חומר דליק והצית אותה בקור רוח מקפיא".

עורכת הדין אופיר כתבי שמייצגת את פרג׳ מטעם הסניגוריה הציבורית מסרה כי "מדובר באירוע טראגי. לאור מצבו של מר פרג׳ הוחלט בהסכמת הפרקליטות לשלוח אותו להסתכלות פסיכאטרית. אנו נמתין לקבלת הדעת הפסיכאטרית ולאחר שנלמד אותה נגיב בבית המשפט״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ