המיליארדר פויו זבלודוביץ' העיד בפרשת טובות ההנאה לנתניהו

איש העסקים היהודי-בריטי העיד בימים האחרונים בלהב 433 בפרשת טובות ההנאה שניתנו לכאורה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולרעייתו שרה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המיליארדר היהודי־בריטי פויו זבלודוביץ' העיד בימים האחרונים ביחידת להב 433 של המשטרה בפרשת טובות ההנאה שניתנו לכאורה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולרעייתו שרה. זבלודוביץ', המבקר בישראל, התבקש להעיד על טובות הנאה שניתנו לפי החשד בתקופה שנתניהו כיהן כראש ממשלה וכשר האוצר. על עדותו של זבלודוביץ' דווח לראשונה אמש בחדשות 2.

זבלדוביץ', המתגורר בלונדון, הוא שותף בחברת אל־על וכן בעסקים נוספים בישראל. הוא נחשב לידידו של ראש הממשלה. בתגובה לפרסום הוא מסר לחדשות 2 כי הוא התבקש והעיד באופן וולנטרי בעניין חקירותיו של בנימין נתניהו, וכי הוא אינו חשוד בדבר והמשטרה הודתה לו בחום על עדותו. 

פויו זבלודוביץ'

נתניהו וזבלודוביץ' מכירים מאמצע שנות ה-80, והם מצויים מאז בקשרי ידידות קרובים. איש העסקים אף העמיד לרשותו של נתניהו את הווילה שלו בקיסריה לנופש משפחתי בקדנציה הראשונה של נתניהו כראש ממשלה. 

בריאיון לסמי פרץ ב-TheMarker ב-2010 החמיא זבלודוביץ' לנתניהו ואמר כי "ישראל היא אחת המדינות שבהן הצלחנו בהשקעות שלנו בשנה האחרונה, הודות לכלכלה היציבה כאן. זה התחיל בממשלה של ביבי כשהוא היה שר האוצר. ישראל היא מדינה קפיטליסטית וטכנולוגית. ביבי ערך שינויים גדולים והוא צריך להמשיך בכך כעת, כשהוא ראש ממשלה. התפישה הקפיטליסטית טובה ומתאימה למדינה". 

בפרשת טובות ההנאה, המכונה תיק 1000, נתניהו נחשד כי קיבל טובות הנאה בשווי של מאות אלפי שקלים מאנשי עסקים. בחודש שעבר חשף גידי וייץ ב"הארץ" כי חומר הראיות בתיק מעלה חשד שאיל ההון ארנון מילצ'ן גייס את איש העסקים ג׳יימס פאקר להשתתף במימון אורח חייהם של בני משפחת נתניהו. על פי החשד, נתניהו ורעייתו דרשו ממילצ'ן באופן שיטתי סיגרים ובקבוקי שמפניה, ובמקרה אחד ביקשו ממנו תכשיט בשווי 10,000 שקלים. נתניהו טען כי מדובר במתנות בין ידידים, והוסיף שקנה בעצמו חלק מהסיגרים באמצעות כסף מזומן שקיבל מקרוב משפחה בעל אמצעים.

אלא שעדויות שנגבו ממעורבים בפרשה, לצד אינדיקציות נוספות, העלו את החשד כי לא מדובר במתנות בין חברים, כי אם בטובות הנאה שלא ניתנו מרצונו הטוב של מילצ׳ן. אחת האינדיקציות לכך היא שמילצ׳ן עצמו פנה לשותפו פאקר וביקש ממנו לקחת חלק בכיסוי ההוצאות של בני משפחת נתניהו. אדם שמכיר את מילצ׳ן העריך באחרונה כי פאקר נשא בעלות של כ-25% מהאספקה שהועברה למשפחת נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ