פעילת הימין אלירז פיין הורשעה בהסתה לאלימות

פיין קראה לתקיפת ערבים וחיילים, ברכה על רצח משפחת דוואבשה והנער מוחמד אבו חדר ועודדה אלימות בהודעות ברשתות חברתיות. היא הודתה בכל העבירות שיוחסו לה בכתב האישום

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פיין בבית משפט השלום בירושלים, ב-2014
יותם ברגר

פעילת הימין אלירז פיין הורשעה היום (שלישי) בכמה עבירות הסתה לאלימות בגין רצף הודעות שפרסמה בפייסבוק ובקבוצת "יצהרניקים" ברשת החברתית של גוגל בתפוצה רחבה. באפריל 2014, בזמן שהתגוררה בהתנחלות יצהר, היא החלה לפרסם הודעות שקראו לתקיפות ערבים ויהודים ועודדו אלימות. פיין הודתה בכל העבירות בכתב האישום. 

למשל, היא כתבה: "אני בעד זריקת אבנים (על יהודים, כמובן שעל ערבים אין שאלה) בסיטואציות מסוימות - גם אם האבן תביא למותו של חיל!!! אגבה מול כל גוף חיצוני את זורקי האבנים, גם במקרים שבהם לא היו נחוצים בעיני!". בפרקליטות ציינו כי שעות לאחר פרסום ההודעה יודו אבנים על כוח יס״מ שהיה ביצהר.

ביולי 2014, לאחר רצח מוחמד אבו חדיר משועפט, כתבה פיין: "אני גאה ושמחה לגלות שיש יהודים שלא יכלו לעמוד מנגד ולשתוק!! שולחת ברכת חזק ואמץ לעצורים (שאינני מכירה כלל) החשודים ברצח הערבי למש׳ אבו חדר". אחרי הצתת כנסיית הלחם והדגים כתבה פיין "יאללה מבסוטים, בוקר טוב!! הפעם כנסיה, כהתחשבות ברגשות המוסלמים...". אחרי רצח משפחת דוואבשה בדומא כתבה: "להבעית אותם ולגרום להם להבין שדם יהודי אינו הפקר" ו"אני רואה בזה מעשה נכון וראוי". 

באוגוסט 2016 הוגש נגדה כתב אישום. בהחלטתו, כתב השופט חגי טרסי, סגן נשיאת בית משפט השלום בפתח תקווה כי הוא "מרשיע את הנאשמת על פי הודאתה בעבירות המיוחסות לה בכתב האישום, באישום הראשון עבירה של הסתה לאלימות ובאישום השני ריבוי עבירות של הסתה לאלימות". 

עורך דינה של פיין, גיל עשת, מסר בתגובה: ״אלירז קיבלה אחריות למספר אמירות שהיו שגויות. מדובר בבחורה צעירה שלא היתה מעורבת מעולם בשום מעשה אלימות כנגד איש, וגם לא עשתה דבר כדי שאחרים יבצעו מעשי אלימות כלשהם״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ