בן דודו של נתניהו, נתן מיליקובסקי, מסר עדות בפרשת טובות ההנאה

ראש הממשלה טען בחקירתו בינואר כי את המזומנים לקניית הסיגרים שעישן נתן לו קרוב משפחה. ערוץ 10: פרקליטות המדינה צפויה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד שרה נתניהו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן מיליקובסקי
הארץ

בן דודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר במהלך חג הפסח עדות במשטרה בפרשת טובות ההנאה. נתן מיליקובסקי הגיע לפני כשבועיים לביקור בישראל, ומסר את העדות בפרשה המכונה תיק 1000 במשרדי להב 433. על עדותו של מיליקובסקי דווח הערב בערוץ 1. על פי הדיווח, מיליקובקי התבקש למסור עדות גם בפרשת כלי השיט, המכונה תיק 3000. 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום: "הכל עורבא פרח והבל הבלים. בן דודו של ראש הממשלה מסייע לו כבר עשרות שנים והדבר מותר, מוכר וחוקי. ובאשר לפרשת הצוללות, הניסיון להדביק את ראש הממשלה לפרשה זו הוא מופרך ופאתטי. אנו חוזרים ואומרים: לא היה כלום ולא יהיה כלום".‎

בינואר האחרון, יום אחר שנתניהו נחקר במעונו הרשמי בירושלים, פרסם גידי וייץ ב"הארץ" כי נתניהו הסביר שאחד מקרובי משפחתו נהג לתת לו בשנים האחרונות כספים במזומן, שסייעו לממן את תחביבי העישון היקרים שלו. על פי הדיווח, ראש הממשלה כפר לחלוטין בנרטיב של החוקרים, לפיו הוא קיבל מדי שבועיים אספקה קבועה של קופסאות סיגרים בעלות של אלפי שקלים לחבילה, לאורך שנים ובסכום מצטבר של מאות אלפי שקלים. מנגד, טען נתניהו כי חלק ניכר מהסיגרים שעישן נרכשו מכיסו. על פי גרסתו, הוא נהג לבקש מאנשי לשכתו לרכוש את הסיגרים, ולאחר הקנייה החזיר להם את התמורה במזומן. המזומן, הסביר נתניהו כאמור, הגיע מקרוב משפחתו.

פרשת מעונות ראש הממשלה

שרה נתניהו בישיבה של השדולה ללימוד התנ"ך בכנסת, בינוארצילום: אוליבייה פיטוסי

בחדשות 10 דווח הערב כי פרקליטות המדינה צפויה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בפרשת מעונות ראש הממשלה. על פי הדיווח, את ההחלטה הסופית צפוי לקבל בקרוב פרקליט המדינה שי ניצן, או היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "בושה וחרפה שיש מי ששוקל להמליץ להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה בגין טענות שווא, ובראשן האשמה מבישה שכל 'חטאה' הוא שסעדה את אביה הגוסס בימיו האחרונים. כנראה שאין גבול לשנאת נתניהו".

בחודש מאי האחרון הודיעה המשטרה כי הסתיימה החקירה בפרשה, והמליצה להעמיד לדין את שרה נתניהו בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בשלושה מקרים. במקרה אחד הומלץ להעמידה לדין בשל הזמנת אוכל ושפים לאירועים משפחתיים ופרטיים על חשבון מעון ראש הממשלה. במקרה נוסף ניתנה המלצה להגיש כתב אישום בפרשת המטפלת הסיעודית של אביה של שרה נתניהו, לאחר שעל פי החשד הטילה נתניהו את הוצאות הטיפול על תקציב מעון ראש הממשלה. עד כה לא פורסם מהו המקרה השלישי.

על פי הפרסום בחדשות 10, הפרקליטות צפויה להמליץ להעמיד לדין את שרה נתניהו לפחות בפרשה אחת מתוך שלוש הפרשיות. מלבד זאת, דווח כי יומלץ להגיש כתב אישום נגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף.

בתחילת דצמבר האחרון נחקרה נתניהו פעם נוספת בפרשה במשך 11 שעות, כחלק מהשלמת החקירה שערכה המשטרה. התיק הועבר לטיפולה של פרקליטות מחוז ירושלים בחודש אפריל, ומאז הועבר כמה פעמים להשלמות חקירה במשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ