מתנחלים רעולי פנים תקפו פעילי שמאל באבנים ואלות

פעילי ארגון "תאעיוש" ליוו רועים פלסטינים ליד מאחז הבלאדים, הנחשב לסמן קיצוני בין המאחזים בשטחים. הפעילים דיווחו שכתוצאה מהתקיפה, שתועדה בווידאו, נפצעו חמישה באורח קל

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רעולי פנים ליד מאחז הבלאדים בגדה, בחודש אפריל
יותם ברגר

פעילי ארגון השמאל "תאעיוש" הותקפו אתמול (שישי) סמוך למאחז הבלאדים, באזור ההתנחלות כוכב השחר שבמרכז הגדה המערבית. חמישה פעילים נפצעו ופונו לקבלת טיפול רפואי. אף אחד מהתוקפים עדיין לא נעצר.

לדברי פעילים שהיו במקום, הם ליוו רועים פלסטינים סמוך למאחז כאשר מתנחלים החלו ליידות עליהם אבנים וניסו לתקוף אותם באלות. על פי הדיווח למשטרה, ארבעה מהם נפצעו באורח קל. בתמונות מהתקרית נראים כמה פעילים מדממים, וקבוצה של רעולי פנים נראית נמלטת מהאזור.

לדברי אייל רז, שהיה בין הפעילים שהותקפו, הוא ואנשי תאעיוש נוספים ליוו רועי צאן פלסטינים למרעה בשטח שבין עוג'ה לכוכב השחר. לדבריו, הם עלו ברגל את העלייה התלולה לכיוון שטח מטה בנימין לאורך כשעתיים וחצי לפני שהותקפו. אז לדבריו הבחינו בתוקפים מתקרבים. "הגענו לתחילת הירידה - ואנחנו עומדים בשורה, פותחים את המצלמות ומחכים".

הוא סיפר כי יידעו את כוחות הביטחון מראש על כוונתם להגיע לאזור וביקר את התנהלות המשטרה לאחר התקרית. לדבריו, העובדה שאיש לא נעצר נובעת מכך שהמשטרה פעלה לאט מדי. "כולם היו רעולי פנים. במקרה כזה אפשר לתפוס אותם אם המשטרה פועלת מיד". הפעילים עדכנו את המשטרה מהשטח ולאחר שחזרו לרכביהם נסעו להגיש תלונה. לדבריו, איש בתחנה לא עודכן על התקרית מבעוד מועד. 

מאחז הבלדים הסמוך להתנחלות כוכב השחר נחשב לקיצוני ואלים במיוחד. הוא כופר בממסד המתנחלי ולא מקיים עמו קשר. רק בשבוע שעבר הותקפו במקום חיילים באבנים. גם תקרית זו תועדה ואדם אחד, צעיר תושב בית אל, אף נעצר. הוא שוחרר בחלוף כיממה לאחר שהציג אליבי. לא דווח מאז על מעצרים נוספים גם בתקרית הזו. 

בתוך כך, היום בצהריים התעמתו פלסטינים ומתנחלים באזור הכפר הפלסטינית עוריף, כך לפי כוחות הביטחון. בצבא טענו שאינם יודעים מי יזם את העימות אך שפיזרו אותו לאחר שהצדדים יידו אבנים אלה לעבר אלה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ