עו"ד ברק כהן נחקר באזהרה כי קילל את השרה רגב

הפעיל הפרובוקטיבי קילל את רגב ומשפחתה ברחוב דיזנגוף בתל אביב כשהיו בדרכם למסעדה. פרקליט המדינה שי ניצן אישר הבוקר לחקור אותו באזהרה בחשד לתקיפה והעלבת עובד ציבור

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד ברק כהן, בינואר
שרון פולבר

הפעיל הפרובוקטיבי עו"ד ברק כהן נחקר באזהרה בצהריים (ראשון) בחשד לתקיפה של שרת התרבות והספורט מירי רגב, בתה ובעלה, מפני שקילל אותם ברחוב. כהן חשוד גם בהעלבת עובד ציבור ופגיעה בפרטיותם של השלושה.

פרקליט המדינה שי ניצן אישר הבוקר לחקור באזהרה את כהן, מוביל מחאת "באים לבנקאים", לאחר שרגב התלוננה במשטרה כי תקף אותה. כהן התעמת עם רגב ומשפחתה ברחוב דיזנגוף בתל אביב כשהיו בדרכם למסעדה ותיעד את התקרית. בסרטון שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו נראה כהן אומר לרגב בין היתר: "למה את לוקחת בעלות על המזרחים? גיבורה רק על 'גרבוזים'? על ה'אשכנזיאדה' של מרצ? על דמוקרטים מזרחים את לא גיבורה".

בסרטון נראית רגב נכנסת למסעדה שבה נמכרים פירות ים וכהן אומר לה: "רק שרצים את אוכלת, את יהדות את? את הסמרטוט של הגזענים המשת"פים המזרחים. שרת תרבות עאלק". לאחר שבתה התערבה, צעק כהן לעברה: "אני מחרבן עלייך ועל כל המשפחה שלך, חתיכת זבל גזעני".

בחוק העונשין מוגדרת עבירת התקיפה כמצב שבו אדם מכה אדם אחר, נוגע בו או מפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין, ללא הסכמתו. העבירה נוגעת לרוב למקרים בהם התרחש עימות פיזי בין החשוד למתלונן, אך כהן נחקר בעניינה כיוון שרגב הגישה בגינה תלונה. ההחלטה אם אכן מדובר בתקיפה תלויה בשיקול הדעת של הפרקליטות, שתבחן את התיק בהמשך בהתאם לפרטים שימסרו הצדדים בחקירה. 

פרקליט המדינה נדרש לאשר את קיום החקירה הן משום שכהן הוא עורך דין והן בשל העובדה שהוא חשוד בעבירת העלבת עובד ציבור, שנחשבת לעבירת ביטוי, ועל כן כדי לפתוח בגינה בחקירה נדרש אישור של המשנה לפרקליט המדינה. תיקים שנוגעים לעבירה זו לצד עבירות הסתה מטופלים על ידי המשנה לפרקליט המדינה ונדרשים גם לאישור היועץ המשפטי לממשלה בטרם הגשת כתב אישום, על מנת למנוע פגיעה אפשרית בחופש הביטוי.

לאחר התקרית כתבה רגב בעמוד הפייסבוק שלה: "אכן הותקפתי היום, אני ובני משפחתי ברחוב דיזנגוף בתל אביב. מסוג המחיר שאיש ציבור ומשפחתו לא צריכים לשלם בחברה שלנו. בטוחה שהמשטרה תטפל בתוקף הזה כנדרש. לא מתרגשת ממנו ומשכמותו. נמשיך לעשות טוב לעם ישראל".

במקביל, הגישה רגב באמצעות עו"ד יניב לנקרי תלונה לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין בטענה שכהן עבר על החוק כיוון שהתנהג באופן שאינו הולם את מקצוע עריכת הדין ולא שמר על כבוד המקצוע. לדברי עו״ד לנקרי, "כהן עבר כל גבול לגיטימי ומוסרי. חלק ממאבקיו יתכן שצודקים. ואולם, המקרה שבפנינו מעמיד רף חדש של שיסוי בנבחרי ציבור".

לפי הפרסום בערוץ 2 כהן מסר לאחר התקרית כי "בוז והוקעה של פוליטיקאית קטנה שעשתה את הונה מהפצת רעל גזעני הוא מסר פוליטי חשוב. אין יותר ראוי מלהצביע בקולי קולות על הצביעות של מי שמתיימרת לדבר בשם היהדות, ובפרהסיה נכנסת למסעדת פירות ים המוכרת שרצים. הביטויים שלי כלפיה עומדים כנגד הצביעות והבעלות המזויפת שלה על המזרחיות ועל היהדות. שיעור בנימוסי שפה אני לא מקבל ממי שהסלוגן שלה הוא 'הסודנים הם סרטן בגוף שלנו'. בוודאי גם לא על אהבת ה'".

כהן פעיל במספר מאבקים חברתיים, בקבוצות של אוהדי בית"ר ירושלים ובקבוצת פעילים למען הדיור הציבורי. ב–2015 הורה בית המשפט על הרחקתו ממנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח וממנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן בשל מחאת "באים לבנקאים", במסגרתה קיימו פעילים הפגנות מול בתי המנכ"לים. ב–2014 נעצר כהן לאחר שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו שיר מחאה נגד קצין משטרה, והואשם בשל כך בהעלבת עובד ציבור ובהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ