צעיר מאשקלון הואשם באיומים על אלפי מוסדות ובסחיטת מחוקק אמריקאי

הצעיר איים על יותר מ-2,000 גופים בעולם, בהם מוסדות יהודיים, נמלי תעופה ובתי ספר. בנוסף, הוא הואשם בסחיטת מחוקק רפובליקאי ממדינת דלאוור, לאחר שזה התבטא נגד מעשיו

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

תושב אשקלון בן 18 הואשם היום (שני) באיומים על כ-2,000 מוסדות בישראל ובעולם ובסחיטת מחוקק אמריקאי. הצעיר איים בין היתר על נמלי תעופה, חברות תעופה, בתי ספר ותחנות משטרה. הוא הואשם באלפי עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, ועבירות מחשב והלבנת הון שביצע במשך כשנתיים. מיוחסות לו גם עבירות של נשיאת נשק, תקיפת שוטר, תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע, ופרסום והחזקת חומרי תועבה פדופילים. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים, ושמו נאסר לפרסום כיוון שביצע חלק מהעבירות כשהיה קטין.

בכתב האישום, שהגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, נכתב כי הצעיר נהג להתקשר ולכתוב לגורמים ולמוסדות שונים ברחבי העולם ולאיים כי מעשי טרור עתידים להתבצע שם. הוא נאשם כי ביצע את האיומים באמצעות נתבי אינטרנט של אנשים אחרים, השתלטות על מחשבים זרים והסוואת קולו. מעשיו הביאו לביטולי טיסות, נחיתות חירום, פינוי בתי ספר והקפצת כוחות ביטחון רבים. באחד המקרים איים כי פצצה הוטמנה במטוס אל-על, מה שהביא להקפצת מטוסי קרב צרפתיים ושוויצריים שליוו את המטוס. במקרה אחר איומיו על מטוס של וירג'ין אוסטרליה הביאו להשלכת 8 טון דלק מעל האוקיינוס טרם הנחיתה.

נוסף לאלה, נאשם הצעיר כי הציע ב"דארקנט" את שירותי האיומים שלו, שהכניסו לו כ-873 אלף שקלים בביטקוין. 

הצעיר מואשם גם בסחיטת מחוקק רפובליקאי של מדינת דלאוור בארה"ב, ארנסטו לופז, שהתבטא בתקשורת נגד מבצע שיחות האיום. הצעיר התקשר אליו ודרש ממנו שיחזור בו מדבריו. לפי כתב האישום, הצעיר איים כי יאלץ אותו לשלם לו בביטקוין כל 72 שעות והחל לשלוח לביתו סמים במטרה להפלילו. הצעיר גם התקשר והטריד מספר פעמים את ג'ורג' ליטל, בכיר לשעבר במשרד ההגנה של ארה"ב, ואף איים לחטוף את ילדיו ולהרוג אותם. 

כתב האישום כולל גם עבירות של נשיאת נשק ותקיפת שוטר, כאשר במעצרו הראשוני בביתו חטף את האקדח מאחת השוטרות במקום; עבירה של מתן אמצעים לביצוע פשעים ברשת האפלה לזיוף מסמכים, ייצור רעלים ועוד; תיווך לסחר בסמים ברשת האפלה; ועבירות של פרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים שנמצאו במחשבו.

בסוף השבוע הוגש כתב אישום נגד הצעיר בארה"ב, לפיו התקשר למוסדות שונים והשאיר עשרות הודעות קוליות בהן תיאר את מותם של ילדים במרכזים קהילתיים ובתי ספר יהודיים ברחבי ארה"ב. ארה"ב אמנם לא הגישה בקשה רשמית להסגרתו, אך במסגרת מגעים לא רשמיים הביעה נכונות לשפוט את הצעיר בתחומה. עם זאת, פרקליט המדינה שי ניצן מתנגד להסגרתו לידיה. למרות שמשטרת ישראל וה־FBI ערכו יחד את החקירה, ניצן סבור כי אין מקום להסגירו כיוון שמרבית העבירות בוצעו בישראל בעת שהיה קטין.

עו״ד שירה ניר המייצגת את הצעיר מסרה: ״כתב האישום שהוגש היום לבית המשפט לנוער בתל אביב (מעצם העובדה שמרבית העבירות נעשו בעודו קטין) כולל שמונה סעיפים אשר ילמדו על ידי בימים הקרובים, עם זאת חשוב להדגיש כי מצבו הבריאותי של מרשי הולך ומידרדר ואני עושה כל שביכולתי כדי לספק חלופת מעצר ראויה. הפרסומים שהופצו אתמול מלמדים שוב על שיטת העבודה של התביעה כשהיא מנסה להציג את מרשי כנבל בעוד שלכל בר דעת ברור שמדובר בצעיר חסר ישע על הרצף האוטיסטי הסובל מגידול בראשו ובעל סממנים פסיכיאטריים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ