בכירים בעיריית ראשון לציון חשודים במעילה במאות אלפי שקלים

עשרה עובדים בעירייה ועובדי עמותות דתיות בעיר עוכבו לחקירה בחשד שהוציאו מאות אלפי שקלים מהעירייה במרמה לאחר שדיווחו על אירועים פיקטיביים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין עיריית ראשון לציון, היום
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה עיכבה הבוקר (שלישי) לחקירה עשרה בכירים בעיריית ראשון לציון ועובדי עמותות בעיר בחשד שהוציאו מאות אלפי שקלים מהעירייה במרמה. העצורים חשודים בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

מהמשטרה נמסר כי החשודים נעצרו בתום חקירה סמויה שנמשכה יותר משנה. על פי החשד, כמה עובדי עירייה בכירים, חברי מועצת העיר ועובדי עמותות דתיות בעיר פעלו להוצאת כספים במרמה מהעיריה לאחר שהמציאו אירועים שנערכו לכאורה בעיר וביקשו עבורם תשלום.

במקרים נוספים, כך על פי המשטרה, "ניפחו" החשודים הוצאות לאירועים שהיקפם היה קטן באופן משמעותי מכפי שדווח. בהמשך היום תחליט המשטרה מי מהחשודים ישוחרר ומי מהם יובא להארכת מעצר בבית המשפט.

מעיריית ראשון לציון נמסר כי "חלק מהדברים המוצגים עלו לראשונה במסגרת דו"ח ביקורת פנימי של העירייה, אשר חשף ליקויים ובעקבותיו הופקו לקחים וננקטו צעדים משמעתיים. הנהלת העירייה שמה דגש על שמירת המינהל התקין בעבודתה ומקפידה כל העת לבצע ביקורות פנימיות על מנת לאתר ליקויים ולתקן את הדרוש תיקון, כפי שהיה גם במקרה זה".

עם המעצרים הבוקר, מצטרפת עיריית ראשון לציון לרשימת הרשויות שבכיריה חשודים בעבירות שחיתות. לפני כחודשיים נעצר ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו בחשד לעבירות שוחד ועמו גם עוזרו וקבלנים שפועלים בעיר. במשטרה בודקים חשד כי בעירייה התנהלה "תעשיית שוחד" שבמסגרתה הקבלנים החשודים העבירו לראש העיר אלפי שקלים במעטפות או בדרכים אחרות באופן קבוע וקיבלו תמורה לכך בדרכים שונות בתחום הנדל"ן. 

שבוע קודם לכן נעצר ראש העיר צפת אילן שוחט בחשד שקיבל טובות הנאה בתמורה להטבות או הקלות שהעניק לקבלנים בפרויקטי נדל"ן בעיר. במשטרה בודקים חשד כי שוחד וגורמים נוספים בעירייה קידמו את עסקיהם של קבלנים ויזמי נדל"ן בעיר בתמורה לתמיכה בהם בזמן הבחירות. במהלך הדיון להארכת מעצרו הוזכר גם ביתו הפרטי של שוחט, שנבנה בשנים האחרונות כחלק מעסקאות השוחד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ