המשטרה המליצה להעמיד לדין שני חשודים בפרשת החברה של גל הירש

הם חשודים בעבירות מרמה במסגרת הטיית מכרז לפינוי נפלים בראשון לציון, שבו זכתה חברת "דיפנסיב שילד". לפי המשטרה, טרם התקבלה החלטה בעניינו של הירש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה ממליצה להעמיד לדין שני חשודים בהטיית מכרז בעירית ראש לציון, שבו זכתה חברת "דיפנסיב שילד" בבעלות גל הירש, דרור שכנאי ועודד שכנאי, כך נמסר היום (רביעי). החברה זכתה בפרויקט לפינוי נפלים מחוף הים בעיר בהיקף של 13 מיליון שקל.

טרם התקבלה החלטה בעניינו של הירש, שנחקר לפני כשנה, ומהמשטרה נמסר כי נדרשות כמה השלמות בחקירה נגדו. מנהלת הפרויקט מטעם עיריית ראשון לציון היתה לימור ברזילי, והמשטרה ממליצה להעמידה לדין בעבירות מרמה והפרת אמונים, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. ברזילי היא חברה קרובה של הירש ועבדה כיועצת אסטרטגית שלו. כמו כן, היא מקורבת למפלגת ישראל ביתנו ונחקרה בפרשת פאינה קירשנבאום.

בנוסף לכך, המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מעוז איגר, בעל חברת אופק, בגין שותפות לעבירות מרמה והפרת אמונים, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. "מחומר החקירה עולה, כי לימור ברזילי פעלה בניגוד עניינים חמור, תוך שהיא מוסרת על פי החשד מידע רב למעוז איגר, באופן המאפשר לו לזכות במכרזים שונים, דוגמת מכרז פינוי הנפלים ובניית גדר ימית, כשהוא חובר לחברת דיפנסיב שילד, שבבעלות דרור שכנאי, עודד שכנאי וגל הירש", נכתב בהודעת המשטרה.

החקירה נפתחה כשהירש היה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה. לפי פרסום בחדשות 2, עיריית ראשון לציון העדיפה את דיפנסיב שילד בפרויקטים לסילוק נפלים, אף שהיתה חסרת ניסיון ביחס למתחרות אחרות. הצעתה של החברה גם היתה גבוהה פי שניים מהצעה שהגישה חברה מובילה בתחום. בכירים בדיפנסיב שילד נחקרו גם בחשד שהיו מעורבים בעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון בעסקאות שבוצעו בגיאורגיה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ