נסגר התיק נגד טכנאי גז שנחשד במעורבות בפיצוץ שבו נהרגו ארבעה בירושלים

שלוש שנים אחרי הפיצוץ, קבעה הפרקליטות כי אין מספיק ראיות להעמיד לדין את הטכנאי שבחן את מערכת הגז שעות לפני התקרית. לפי הודעתה, "הוא עבד על פי כל הנהלים"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבית שבו אירע הפיצוץ בירושלים, ב-2014
הבית שבו אירע הפיצוץ בירושלים, ב-2014צילום: אמיל סלמן

פרקליטות מחוז ירושלים סגרה את התיק נגד טכנאי הגז שביקר בבניין בשכונת גילה בירושלים, שעות לפני שאירע בו פיצוץ שבו נהרגו ארבעה בני אדם. הפרקליטות קבעה כי מספיק ראיות להעמידו לדין, ועדכנה היום (חמישי) את בני משפחות הקורבנות.

בהודעת הפרקליטות נכתב כי "חומר הראיות ומכלול נסיבות המקרה מצביעים על כך שמדובר באירוע נקודתי של ברז גז בתוך בית, שנפתח מסיבה לא ברורה. טכנאי שעבר הדרכות, הגיע בזמן בעקבות קריאה למוקד ועבד על פי כל הנהלים".

בינואר 2014, אבי טופאן, תושב השכונה, התקשר למוקד חברת סופר גז והתלונן על ריח של גז בדירה. טכנאי הגז של החברה הגיע אך התרשם כי אין ריח. הוא בדק את חיבורי הגז ואת השעונים וקבע שאין דליפה. למרות זאת, לבקשתו של טופאן, הוא סגר את ברז הגז. שלוש שעות לאחר מכן אירע פיצוץ שבו נהרג טופאן, אשתו גלית, בנם יוסף חיים ושכנתם, לינדה שוורץ.

בחקירה התברר כי דליפת הגז היתה בבית משפחת שוורץ, בעלת קיר משותף עם משפחת טופאן ומערכת גז נפרדת. הפיצוץ אירע כתוצאה מדליפה שנמשכה לפחות ארבע שעות מברז גז בארון המטבח בבית שוורץ. בהודעת הפרקליטות נכתב כי "כי לא נמצאה בנתוני חברת הגז, קריאה ממשפחת שוורץ למוקד ביום האירוע, ונסיבות פתיחת ברז הגז נותרו עלומות". נאמר עוד כי על פי עדויות של שכנים אחרים בבניין "לא ניתן לשלול את טענתו של הטכנאי, שלא הריח כלל ריח של גז".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ