עדות של עד מדינה בפרשה 512 נדחתה בשל מגעים להסדר טיעון עם העבריין יצחק אברג'יל

עד המדינה אמור היה לספר היום בבית המשפט על הטמנה וייצור מטעני חבלה בארגונו של אברג'יל. העדות נדחתה כדי לאפשר לפרקליטות ולעורכי דינו של אברג'יל להמשיך במשא ומתן להסדר טיעון

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק אברג'יל בעת הגשת כתב האישום נגדו בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-2015
שרון פולבר

עד מדינה ראשון בתיק 512 אמור היה לעלות היום (ראשון) על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אך עדותו נדחתה על מנת לאפשר לפרקליטות להמשיך במשא ומתן להסדר טיעון עם הנאשם המרכזי בפרשה יצחק אברג'יל. לדברי גורם המעורה בנושא, לאחרונה פנו לפרקליטות סנגוריו של אברג'יל, עורכי הדין שמשון וייס ורוי גבריאל, עם הצעה להסדר על בסיסה פתחו הצדדים במשא ומתן.

עד המדינה, ששמו ופרטיו אסורים בפרסום, אמור היה למסור פרטים על ייצור והטמנה של מטעני חבלה במסגרת פעילות ארגונו של אברג'יל. עדותו נדחתה ליום שלישי הבא, עד אז ינסו הצדדים להגיע להסכמות. עד המדינה הוא אחד מתוך שבעה עדי מדינה שגויסו בתיק.

על פי כתב האישום, שהוגש ביולי 2015, האחים יצחק ומאיר אברג'יל, העבריינים מוטי חסין, אברהם רוחן ו-14 נאשמים נוספים, היו מאוגדים בארגון פשיעה בינלאומי. כתב האישום גורס כי הארגון פעל בישראל ובמדינות שונות בעולם, בתבנית מאורגנת, היררכית ושיטתית, משנת 2002 ועד לשנת 2006 לפחות. לפי הפרקליטות, הנאשמים ביצעו עבירות של ייבוא, יצוא, מסחר והספקה בסמים מסוכנים בהיקפים נרחבים בין מדינות שונות בעולם וכן עבירות אלימות חמורות בישראל, אשר נועדו לבסס את השפעתו ועוצמתו של הארגון כנגד יריביו.

עוד לפי כתב האישום, במועד שאינו ידוע במדויק במהלך 2002, יצחק ומאיר אברג'יל הכריזו על סכסוך בין הארגון לבין העבריין זאב רוזנשטיין, וכן בינם לבין עבריינים ממשפחת אוחנה והעבריינים פליקס אבוטבול ואסי אבוטבול. זאת, על רקע חשדו של יצחק כי המשפחות היריבות חברו יחדיו כנגד הארגון, והם אחראיים לרצח אחיו יעקב אברג'יל.

במסגרת הסכסוך, על פי הפרקליטות, רצחו חברי הארגון בשנים 2002 עד 2004 את העבריינים פליקס אבוטבול, דוד ביטון וחנניה אוחנה, וכן ניסו כמה פעמים לרצוח את רוזנשטיין. אישום אחד מייחס ליצחק אברג'יל ניסיון לרצוח את רוזנשטיין יחד עם נאשמים נוספים ב-2003 באמצעות הטמנת מטען חבלה ברכבו שהתפוצץ בסמוך למשרד הנסיעות בבעלות רוזנשטיין בכיכר "פלומר", בגני התערוכה הישנים בתל אביב. בפיצוץ זה נחבלו רוזנשטיין מאבטחיו ואנשים נוספים. לנאשמים מיוחס גם ניסיון החיסול של רוזנשטיין ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. עקב פיצוץ מטען חבלה שהוטמן במקום נרצחו שלושה עוברי אורח ונפצעו כ-50 אנשים שהיו באזור הפיצוץ, ובהם רוזנשטיין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ