תחנת משטרה הוקמה במחנה שועפט; התושבים: רוצים לנתק אותנו מירושלים

התחנה, הממוקמת בכניסה למחנה הנמצא מעבר לגדר ההפרדה, נועדה לשרת את תושבי השכונה ולא לעסוק באכיפת סדר. המשטרה מתכננת לפתוח תחנות דומות בשכונות פלסטיניות נוספות בעיר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טקס חניכת תחנת המשטרה החדשה במחנה הפליטים שועפט, הבוקר. במרכז: השר ארדן, המפכ"ל אלשיך וראש העיר ברקת
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה חנכה הבוקר (ראשון) תחנה חדשה במחסום שבכניסה למחנה הפליטים שועפט. התחנה שנקראת מש"מ (מרכז שירות משולב) היא הראשונה מסוגה שהוקמה במזרח ירושלים כחלק מתוכנית לשיפור שירותי המשטרה בעיר. באופן מוצהר, התחנה אמורה לשרת את תושבי מחנה הפליטים ולא לעסוק באכיפת הסדר במקום. תחת אותה קורת גג יופעלו גם משרדים של העירייה ובהמשך גם לשכות של ביטוח לאומי ומשרד הפנים.

טקס החנוכה נערך הבוקר בהשתתפות השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ומפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך. ארדן אמר באירוע כי זהו "צעד נוסף בדרך לשינוי היסטורי של הכנסת שירותי משטרה לתוך המגזר הערבי. אכיפת החוק והסדר צריכה להתקיים בכל חלקי ירושלים ואין מועד טוב יותר ליישם זאת מהזמן בו אנו מציינים 50 שנה לאיחוד בירתנו". אלשיך אמר כי פתיחת התחנה, תהיה חלק משמעותי מתהליך "לחיזוק והעמקת שירותי המשטרה במגזר".

בהמשך מתכננת המשטרה לפתוח תחנות דומות בשכונות פלסטיניות נוספות בעיר. אזור מחנה הפליטים שועפט שבצפון ירושלים נחשב לאחד המקומות הקשים והאלימים בבירה. המחנה שהוא חלק מירושלים, נותר מעבר לגדר ההפרדה והרשויות הפסיקו כמעט לחלוטין לתת שירותים בו מאז סגירת הגדר. בהיעדר פיקוח על הבנייה נבנו שם אלפי יחידות דיור במבנים גבוהים, ללא תשתיות מתאימות או פיקוח הנדסי. בשנתיים האחרונות נעשו מאמצים להשבת השירותים לאזור, כמו עבודות להנחת קווי מים וסלילת כמה כבישים. אם כי התושבים עדיין קובלים על בעיות קשות באיסוף האשפה ובפיקוח על כלי נשק בלתי חוקיים וכן על בעיה קשה של סחר ושימוש בסמים.

בטקס השתתפו גם כמה מתושבי המחנה שבירכו על פתיחת התחנה. עם זאת, נשמעו גם קולות אחרים. איסמעיל, אחד התושבים, אמר כי רבים חושבים שהמטרה האמיתית היא לנתק בין התושבים לבין ירושלים. "זה הכול פוליטיקה. הם לא רוצים שאנשים ילכו לירושלים, אז הם פותחים פה דואר ומשטרה ועירייה כי רוצים לנתק ביננו לבין ירושלים. אנחנו רוצים שהמשטרה תעשה סדר ותעצור את סוחרי הסמים אבל בינתיים לא ראינו שעושים משהו".

בתוך כך, בשבוע שעבר הפגינו תושבי המחנה עם פעילי שמאל ירושלמים במחאה על כך שחלפה שנה מאז הירצחו של בהא נבאבתה, פעיל חברתי מוביל במחנה אך לא נרשמה התקדמות בחקירת הרצח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ