בית המשפט דחה את הסדר הטיעון: נשיא המחוזי בנצרת לשעבר הורשע בהטרדה מינית

שופטת בית משפט השלום בראשון לציון קיבלה את יתר רכיבי ההסדר וגזרה על יצחק כהן 250 שעות של עבודות שירות ותשלום פיצוי לנפגעת. כהן טען כי הרשעתו לא תאפשר לו לעבוד כעורך דין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט בדימוס יצחק כהן, היום בבית משפט השלום בראשון לציון

בית משפט השלום בראשון לציון דחה היום (שני) את הסדר הטיעון שעליו חתמה הפרקליטות עם נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת בדימוס, יצחק כהן, שקבע כי השופט יודה ולא יורשע בהטרדה מינית של עובדת. נשיאת בית משפט השלום עינת רון קבעה כי המקרה של כהן אינו מצדיק אי הרשעה בפלילים. היא קיבלה את שאר רכיבי ההסדר וגזרה על כהן לצד הרשעתו 250 שעות של עבודות שירות, ותשלום פיצוי בסך 2,500 שקלים לנפגעת. 

להרשעה בפלילים ישנן השלכות רבות מבחינת אפשרויות תעסוקה ודימוי ציבורי. כהן ביקש שלא להרשיעו וטען שהרשעה לא תאפשר לו לעבוד כעורך דין ולעסוק בפעילות חינוכית התנדבותית. השופטת רון כתבה בפסק דינה כי "מדובר במעשה שאינו מצוי ברף הגבוה של עבירות המין, אך אין להקל בו ראש כפי שעשתה התביעה בטיעוניה". היא הוסיפה כי "מדובר בפער תפקידים וגילים ניכר בין הנאשם ובין המתלוננת". עוד כתבה השופטת כי מדובר ב"ניצול ציני של מעמד בכיר כלפי עובדת צעירה שבאופן פורמלי הייתה תחת מרותו" וכי התנהלותו של כהן היא "הפרת אמון בוטה כלפי עובדת בית המשפט, הפרת אמון כלפי הנהלת בתי המשפט ומערכת בתי המשפט כולה והפרה בוטה כלפי אמון הציבור כולו". 

כהן הטריד את העובדת כשכיהן כסגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת. סמוך לחודש ספטמבר 2010 ביקש שופט מחוזי אחר מהנפגעת, אשר עבדה בבית המשפט, למסור לשופט כהן מסמך. הנפגעת נכנסה ללשכתו של כהן וכשמסרה לו את המסמך הוא הושיבה על ברכו ונגע בגבה מתחת לחולצתה. במבוכתה, החלה הנפגעת לספר לכהן על חתונתה הקרבה, ולאחר זמן מה קמה. בתגובה קם כהן וחיבק אותה. כהן ביצע את המעשים ללא הסכמתה של הנפגעת והואשם בעבירה של הטרדה מינית.

כהן כיהן כסגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת בין השנים 2006–2013, ובינואר 2013 מונה לנשיאו. בהמשך הוא היה מועמד לכהונה בבית המשפט העליון, ובנובמבר 2014 פרש מתפקידו כנשיא בית המשפט המחוזי, בעקבות מידע שהתקבל במשרד המשפטים אודות החשדות נגדו.

משפטנים ביקרו את התנהלות פרקליטות המדינה ומערכת המשפט בפרשה עוד מתחילתה. לטענתם, בכירים בצמרת הפרקליטות — בהם פרקליט המדינה לשעבר משה לדור — החזיקו במידע בדבר הטרדה שביצע כהן כבר ב–2012, אך בשל התנהלותם הוא לא הבשיל לידי חקירה או בדיקה של המשטרה. גורמים בפרקליטות טענו אז כי הפרקליטה שהוטרדה לכאורה על ידי כהן סירבה להגיש נגדו תלונה, ולכן לא ניתן היה לפתוח בחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ