נסגר התיק הפלילי נגד הפרקליט אורי קורב בחשד לביצוע עבירות מין

בפרקליטות הודיעו כי לא נאספו מספיק ראיות בתיק נגד קורב, והוא נחקר בהליך משמעתי. מתוקף תפקידו היה קורב מעורב בבדיקת החשדות נגד נתניהו בתיקי 1000 ו-2000

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קורב בזמן משפטו של אולמרט, ב-2011
שרון פולבר

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (שני) על סגירת התיק הפלילי נגד הפרקליט אורי קורב בחשד לביצוע עבירות מין. מנדלבליט אמר עוד כי הטיפול בעניינו עבר לאפיק של חקירה משמעתית, וקורב נחקר היום באגף המשמעת בנציבות שירות המדינה בחשד לביצוע עבירות משמעת. קורב כיהן כסגן פרקליט מחוז ירושלים (פלילי), ומתוקף תפקידו היה מעורב בבדיקת החשדות בעניין ראש הממשלה נתניהו בתיקי 1000 ו-2000. בעבר ניהל גם את משפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשות טלנסקי וראשונטורס.

החקירה נגד הפרקליט הבכיר נפתחה בחשד לביצוע עבירות מין בעובדת משרד המשפטים. בעקבות החקירה יצא קורב לחופשה מעבודתו בפרקליטות המדינה לפני כחצי שנה. תחילה היתה החקירה סמויה, והתיק נסגר לאחר שהעובדת המדוברת סירבה לשתף פעולה ולהתלונן במשטרה. בעקבות מידע חדש שהונח על שולחן היועץ בדצמבר האחרון, הוחלט על חידוש ההליכים. גם לאחר חידוש הבדיקה סירבה הפרקליטה למסור תלונה, כשבתיקי עבירות מין מדובר בשיקול משמעותי שמונע לעיתים קרובות הגשת כתבי אישום.

תחילת הפרשה לפני יותר משלוש שנים, אז נעדרה הפרקליטה המדוברת בנסיבות לא ברורות ממקום העבודה, וכשחזרה ביקשה שיעבירו אותה מפרקליטות מחוז ירושלים. כשהמידע הגיע לידי היועמ"ש הוא הורה למשטרה למנות חוקרים שאין להם היכרות מקצועית עם התובע, ופנה לפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, שמינה פרקליטה מהפרקליטות הצבאית שתלווה את החקירה.

בהודעת הפרקליטות היום נכתב כי "בסופו של דבר לא בוססה תשתית ראייתית המצדיקה את חקירתו של קורב כחשוד בביצוע עבירה פלילית". ההמלצה לעבור לחקירה משמעתית התקבלה על ידי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן. הפרקליטה הצבאית אשר ליוותה את הבדיקה המשטרתית תמשיך ללוות גם את החקירה המשמעתית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ