פעילות של משטרת ישראל לילדים: הדגמת וידוא הריגה במחבל ושיסוי כלבים בחשודים

במסגרת "יום קשרי קהילה-משטרה" ברמת השרון הדגימו השוטרים לילדי כיתה ה' ירי לעבר מחבל, גם אחרי שנפל על הרצפה. ביום העצמאות הוזמנו הורים וילדים ליום פתוח שבו הודגמו שיסוי כלבים ושימוש באמצעים לפיזור הפגנות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שוטרים בכלי נשק שלופים הדגימו אתמול (שני) ירי ב"מחבל" ששוכב על הרצפה מול מאות תלמידי כיתה ה' מכל בתי הספר ברמת השרון כחלק מתצוגת תכלית שהתקיימה במסגרת "יום לקשרי קהילה-משטרה".

התלמידים ומוריהם הגיעו לפארק העירוני, שם צפו בהדגמות של כוחות הצלה ומשטרה, שאחת מהן היא השתלטות על מחבל. אחד השוטרים הזהיר את הילדים שישמעו יריות בהדגמה, והזהיר אותם שלא יבהלו. ארבעה שוטרי יס"מ הגיעו על אופנועים ופתחו באש לכיוון ה"מחבל". אחרי שנפל על הרצפה, הם ירדו מהאופנועים אך המשיכו לירות עליו כדי לוודא הריגה - כפי שהוסבר לצופים.
הדגמת המשטרה ברמת השרון:

זו אינה הפעם הראשונה שתצוגות תכלית של המשטרה מול ילדים מעוררות מחלוקת ציבורית. ביום העצמאות האחרון הזמין השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, את הנופשים ליום פתוח של המשטרה באנדרטת לוחמי מג"ב. הילדים שהגיעו יכלו לראות ניידות ואופנועים, ולשמוע על עבודת השוטרים. הם גם נאלצו לצפות בשיסוי כלבי תקיפה ב"חשודים", השתלטות על אוטובוס חטוף ואמצעי לפיזור הפגנות שבהם המשטרה משתמשת בעיקר בהפגנות של הציבור הערבי.
הדגמה של המשטרה ביום העצמאות:

מהמשטרה נמסר בתגובה: "צר לנו כי יש מי שבוחרים להציג באופן מוטה אירוע חיובי ומעצים של חיבור המשטרה לקהילה, שבו לומדים הילדים על אזרחות טובה ועל תפקידי המשטרה בחברה, כל זאת בתיאום ולבקשת הצוות החינוכי והנהלת בית הספר". עוד אמרו במשטרה כי כדי "להמחיש מצב המדמה מציאות בקרב הילדים ולהנגיש את תפקידי השוטר, נערכים בפניהם תצוגות תכלית מגוונות תוך הפעלת אמצעים שונים המשמשים את השוטרים בתפקידם להצלת חיים".

מעיריית רמת השרון נמסר כי יום לקשרי קהילה ומשטרה הוא יוזמה ארצית משותפת של משרד החינוך, הרשויות המקומיות והמשרד לביטחון הפנים. "לאור הטענות שהועלו", הוסיפו בעירייה, "אגף החינוך ברמת השרון, צוותי ההנהלה של בתי הספר והפיקוח של משרד החינוך יקיימו הערכה מחודשת, הפקת לקחים ומסקנות בנושא, בשיתוף כוחות הביטחון וההצלה הרלוונטיים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ