שוחררו הוריו של הנער שהוחזק בדירה בחדרה: חשודים בהזנחה - ולא בהתעללות

ההורים שוחררו בתנאים מגבילים, ובנם בן ה-14 יישאר בהשגחת גורמי רווחה. על פי החשד הוא הוחזק בדירה האטומה והמוזנחת במשך שנים, מכיוון שלדברי הוריו הוא סובל מבעיות רפואיות

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדירה בו התגוררו הנער והוריו בקומת הקרקע של הבניין, היום
נעה שפיגל

הורי הנער בן ה-14 שהוחזק בדירה בחדרה במשך שנים בחדרה חשודים בהזנחה. הם שוחררו היום (חמישי) בתנאים מגבילים, ובנם יישאר בהשגחת גורמי רווחה בימים הקרובים. ההורים יוכלו לפגוש את הנער בפיקוח גורמי הרווחה.  

עורכי הדין דן גלעד ואיגור גלידר שייצגו את ההורים מטעם הסניגוריה הציבורית מסרו: "אנו מברכים את המשטרה על החקירה המהירה שהוכיחה כי היה מדובר בחשדות סרק וכי ההורים לא פגעו בבנם. אנו מקווים שרשויות הרווחה יסייעו להורים במצוקתם".

הנער נמצא היום בדירה אטומה ומוזנחת בחדרה יחד עם הוריו, בשנות ה-60 לחייהם. המשטרה חושדת כי הנער הוחזק על ידי הוריו בדירה במשך כשמונה שנים. בנוסף, מבדיקה ראשונית מתברר כי הנער לא היה רשום בשום מוסד חינוכי בעיר משנת 2009. הוא סיפר לאנשי הרווחה כי היה יוצא מהדירה לחצר הבניין שבו התגורר אחת לשבועיים למשך חצי שעה. הוריו, שעלו מרוסיה לישראל בשנות ה-90, עוכבו לחקירה. לדברי האם, היא פעלה מתוך דאגה לבנה.

הנער התגלה לאחר ששכנים הזמינו למקום פקחים של המשרד לאיכות הסביבה בשל צחנה שעלתה מהדירה. הפקחים שהגיעו למקום מצאו דירה אטומה, והזעיקו את כוחות המשטרה וההצלה שפרצו לדירה - שם מצאו את ההורים והנער, שהיה מוזנח ומבולבל. ההורים נעצרו לחקירה והנער נשלח לבדיקות בבית חולים להערכת מצבו הרפואי והנפשי. מלבד המשטרה, רשויות הרווחה החלו בבדיקת המקרה. 

בחקירה ראשונית התברר כי הנער והוריו לא היו מוכרים לגורמי הרווחה בחדרה ואף לא בנתניה, שם התגוררו קודם. מפברואר אשתקד המשפחה מתקיימת מקצבת הבטחת הכנסה. לפי רישומי העירייה, המשפחה עברה לעיר בשנת 2009, אולם מעולם לא דיווחה על הנער והוא לא נרשם בשום מוסד רשמי. הנער סיפר לאנשי אגף הרווחה בעיר כי נהג לישון יחד עם הוריו במיטה זוגית ושהה בבית לאורך כל שעות היום.

מוקדם יותר היום, מסר עו"ד גלעד המייצג את האם כי "האם, כבת 57, טוענת כי פעלה מתוך דאגה לבנה שסובל מבעיות רפואיות והילד אף היה במעקב רפואי. האם נסערת ונמצאת במצב נפשי קשה ועיקר דאגתה למצבו של בנה". עו"ד גילדר, שמייצג את האב מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר כי "מדובר בהורים שחיים במצוקה כלכלית קשה. בנם הצעיר נולד עם בעיות רפואיות קשות והם דאגו לשלומו". עו"ד גילדר הדגיש כי לטענת האב הם לא החביאו את הילד והוא היה במעקב רפואי. "המקרה מעלה שאלות קשות על תפקוד הרשויות שלא סייעו למשפחה קשת יום שנמצאת במצוקה קשה, ולפיכך יש לחקור את התנהלות הרשויות", הוא הוסיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ