אדלסון ואשתו יעידו בתיק נתניהו-מוזס בביקורם בישראל בשבוע הבא

הבעלים של "ישראל היום" צפוי להישאל אם הסמיך את רה"מ לנהל בשמו מו"מ עם מו"ל ידיעות אחרונות. במשטרה מעריכים: עדות מרים אדלסון צפויה להיות משמעותית יותר בשל מעורבותה בעיתון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו, אדלסון ורעייתו מרים במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשנה שעברה
נתניהו, אדלסון ורעייתו מרים במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשנה שעברהצילום: אילן אסייג

המיליארדר היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון ואשתו מרים צפויים להעיד בשבוע הבא בתיק נתניהו-מוזס (תיק 2000) במהלך ביקורם בישראל. אדלסון, הבעלים של העיתון "ישראל היום", צפוי להישאל אם הסמיך את נתניהו לנהל בשמו משא ומתן עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, שתמלילי השיחות בינו לבין ראש הממשלה פורסמו בינואר האחרון.

בנוסף, אדלסון צפוי להישאל אם ידע על השיחות בין השניים ומה מידת המעורבות של נתניהו בעיתונו. עוד צפוי אדלסון להישאל אם הסמיך את נתניהו לנהל בשמו משא ומתן על מחירי הפרסום "בישראל היום". במשטרה סבורים כי עדותה של רעייתו של אדלסון עשויה להיות משמעותית אף יותר, משום שהיא פעילה יותר בעיתון.

בינואר העריכו גורמים במשרד המשפטים כי חקירת תיק 2000, שבמרכזו החשד כי נתניהו סיכם עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס על סיקור אוהד בעיתונו תמורת החלשת "ישראל היום", תימשך עוד זמן וכי נדרשות פעולות חקירה נוספות וגביית עדויות של עדים בארץ ובחו"ל.

בסוף החודש שעבר דווח כי אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במשטרה גבו עדות מספנסר פרטרידג', מולטי-מיליונר אמריקאי המקורב לנתניהו. בעדותו בתיק 1000 התבקש פרטרידג' להתייחס לטובות הנאה ומתנות שהעניק לכאורה לנתניהו בשנים האחרונות.

פרטרידג' הוא אחד מכמה עדים שזומנו ליאח"ה עם בואם לביקורים בישראל סביב חג הפסח. עד נוסף היה בן דודו של נתניהו, איש העסקים האמריקאי נתן מיליקובסקי. ראש הממשלה טען בעבר להגנתו בפרשת טובות ההנאה כי רכש לעצמו סיגרים בכסף מזומן שקיבל מבן הדוד. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ