הרב הראשי לשעבר, אליהו בקשי דורון, הורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים

הוא הואשם שהורה להעניק תארי רבנות פיקטיביים לאנשי משרד הביטחון. השופט צבי סגל כתב בפסק הדין: "הנאשם סטה מן השורה ומעל באמון שניתן לו על ידי הציבור"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרב בקשי דורון בבית המשפט המחוזי בירושלים, ב-2013.
יאיר אטינגר

הרב הראשי לישראל לשעבר אליהו בקשי דורון הורשע היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מתן תעודה כוזבת, מרמה והפרת אמונים.

מדובר בספיח ל"תיק הרבנים" שחשף שיטה רווחת בקרב אנשי משרד הביטחון ועובדי ציבור בכלל, יחד עם פקידים מהרבנות, להוציא מהמדינה כספים במרמה על ידי הענקת תארי רבנות פיקטיביים שנועדו לנפח את משכורותיהם. הרב בקשי דורון, ששימש כרב הספרדי הראשי בשנים 2003-1993, הוא אחרון המורשעים בתיק. על פי כתב האישום הוא הנחה פקיד ברבנות, הרב יצחק אוחנה, כיצד להוציא תעודות השכלה תורנית גבוהה (השת"ג) עבור אנשי כוחות הביטחון, ולהעלים עין כאשר הקריטריונים לא התאימו. הוא הואשם כי עשה זאת ביודעין.

"הנאשם ידע כי נוסח התעודה כוזב", קבע השופט צבי סגל, "אין כל ספק, כי הענקת הטבות שכר בסכומים של מיליוני שקלים מקופת המדינה, למי שאינו זכאי להן, מהווה פגיעה בציבור". הוא הויסף כי "הנאשם סטה מן השורה ומעל באמון שניתן לו על ידי הציבור".

יצויין כי בניגוד לרב יונה מצגר, שהחל לאחרונה לרצות עונש מאסר על שורת מעשי שחיתות, הרב בקשי דורון לא נאשם כי שלשל כספים לכיסו. במהלך משפטו ביקש סניגורו למחוק את כתב האישום נגדו בשל בריאותו הרופפת, אך בקשה זו נדחתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ