העליון הורה לדון בעתירה לאסור על עיריית פ"ת לנתק דירות מבקשי מקלט מחשמל ומים

ביהמ"ש הורה למחוזי לדון בדחיפות בעתירה של האגודה לזכויות האזרח. עם זאת, השופטים דחו את הבקשה לצו שימנע מהעירייה לנתק דירות נוספות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דירת מבקשי מקלט שנותקה מחשמל בפתח תקוה, פברואר
דירת מבקשי מקלט שנותקה מחשמל בפתח תקוה, פברוארצילום: מוטי מילרוד

בית המשפט העליון הורה אתמול (שני) למחוזי בלוד לדון בעתירה לאסור על עיריית פתח תקוה לנתק מחשמל ומים דירות של מבקשי מקלט. 

העליון הורה לקיים את הדיון בעתירת האגודה לזכויות האזרח בהקדם, אך השופטים - אסתר חיות, עוזי פוגלמן ודפנה ברק ארז - דחו את הבקשה לצו שימנע מהעירייה לנתק דירות נוספות מחשמל ומים עד להכרעה.

עם זאת, השופטים הדגישו כי מדובר בסוגיה חשובה והנחו את המחוזי לדון בה ללא דיחוי. בדיון התברר כי עיריית פתח תקוה לא ניתקה בחודש האחרון דירות נוספות מחשמל ומים, אף שפקע תוקפו של צו בית משפט שאסר עליה לעשות זאת. השופטת חיות אמרה בדיון כי יש להניח שעד לדיון בעתירה יישמר הסטטוס-קוו.

האגודה לזכויות האזרח טוענת כי ניתוקי המים והחשמל, שהחלו לפני כארבעה חודשים, מכוונים נגד מבקשי מקלט אפריקאים במטרה לדחוק אותם מחוץ לפתח תקוה. העירייה דוחה את הטענות ואומרת כי אינה מבחינה בין אוכלוסיות שונות. לדבריה, מטרת ניתוק התשתיות מדירות מחולקות היא למנוע סיכון חיי אדם.

לפני חודשיים פורסם ב"הארץ" כי לפחות בשני שלישים מהדירות שהעירייה הורתה לנתק מחשמל, גרים מבקשי מקלט. הניתוקים החלו זמן קצר לאחר שראש העיר פתח תקוה איציק ברוורמן התבטא נגד מבקשי מקלט ואמר: "במידת הצורך, אמנע בכוח את כניסתם של עובדים זרים לעיר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ