בני זוג מירושלים חשודים שרצחו את שכנם, ביתרו את גופתו וקברו אותה בגינה

השניים נעצרו לאחר ששני נערים הבחינו בהם מובילים לפנות בוקר עגלה עם שקית אטומה. בחקירה התגלה שהם היו מסוכסכים עם הנרצח, והחשודים קשרו את עצמם למעשים

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבור שבו על פי החשד נקבר סמי מרציאנו, סמוך לבית החשודים
הבור שבו על פי החשד נקבר סמי מרציאנו, סמוך לבית החשודיםצילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה ביום ראשון בני זוג תושבי ירושלים בחשד שרצחו את שכנם, בן 59, ביתרו את גופתו וקברו אותה בגינה הסמוכה לביתם בארמון הנציב. אנדריי וולצ'נסקי וקלייר קרובלי נעצרו בעקבות דיווח מקרי של שני נערים שהבחינו בהם כשהיו בדרכם לקבור את גופתו של השכן, סמי קוראל מרציאנו. בחקירה התגלה כי השכנים היו מסוכסכים, והחשודים, תושבי דרום העיר בני 44, קשרו את עצמם למעשים.

החקירה החלה ביום שבת לפנות בוקר, אז דיווחו שני נערים כי הבחינו בזוג השכנים מובילים עגלה המכילה שקית שחורה אטומה וגדולה. שוטרים שהגיעו למקום החלו בסריקות. כמה שעות לאחר מכן הגיע חברו של מרציאנו לתחנת עוז בירושלים, ודיווח כי בימים האחרונים הוא לא מצליח ליצור עמו קשר, וכי באותו יום הגיע לביתו וראה שהדלת פתוחה.

השקית ובה הגופה שנמצאה בגינה הסמוכה לבית החשודיםצילום: דוברות המשטרה
הכלים שעל פי החשד שימשו לביצוע הרצחצילום: דוברות המשטרה

במהלך החיפוש בבית וסביבו אותרו כלי תקיפה, שעל פי החשד שימשו לביצוע הרצח. בין היתר נמצאו שם גרזן, סכין קצבים וצבת גדולה (קטר). סמוך לביתם של בני הזוג הבחינו השוטרים בגינה מגודרת ונעולה. בחיפוש שנערך בה נמצא בור שנחפר לאחרונה, ובחפירה התגלו חלקי הגופה.

על פי החשד, וולצ'נסקי וקרובלי תקפו את מרציאנו לפני כמה ימים, ביתרו את גופתו ובשבת לפנות בוקר הוציאו אותה לקבורה בגינה כשהיא עטופה בשקיות ניילון. השניים נעצרו ועל פי הודעת המשטרה קשרו את עצמם לרצח. מעצרם הוארך והחקירה נמשכת.

עורכי הדין שמייצגים את וולצ'נסקי, אריאל הרמן ואנה בריל מהסנגוריה הציבורית, מסרו בתגובה: "מדובר בגבר בשנות ה-40 לחייו שמוכר במשך שנים לרשויות בריאות הנפש ואף טופל על ידם. החשוד נמצא במצב נפשי קשה ומשתף פעולה במידת יכולתו ומסוגלותו עם החוקרים. אנו ממתינים שהמשטרה תסיים את החקירה ותבחן לעומק את מכלול הנסיבות שהובילו לאירוע".

עו"ד נאיל זחאלקה, שמייצג את קרובלי מטעם הסנגוריה הציבורית: "האישה מטופלת על ידי רשויות בריאות הנפש וחיה מקצבת נכות. היא משתפת פעולה עם החוקרים, ומכחישה מעורבות בגרימת מותו של המנוח".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ