בכיר בארגון פשיעה נעצר בחשד למעורבות ברצח עו"ד יורם חכם ב-2008

חכם נהרג בפיצוץ מכוניתו, ובידי המשטרה היה מידע שקשר את האחים אסי ופרנסואה אבוטבול לרצח, אך לא היו ראיות מספיקות. כחלק מהחקירה, נערכים גם חיפושים אחר גופת עבריין שנעדר 17 שנה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בכיר בארגון פשיעה נעצר היום (רביעי) בחשד למעורבות ברצח עורך הדין יורם חכם, שנהרג בפיצוץ מטען במכוניתו בשנת 2008. בית משפט השלום בראשון לציון התיר לפרסם כי החקירה חודשה לאחרונה בעקבות קבלת ראיות חדשות, אך פרטיה אסורים בינתיים לפרסום. שני חשודים נוספים נעצרו היום. השלושה יובאו מחר להארכת מעצר.

ביוני 2015 נעצר ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול בחשד להתנקשות בחכם. מעצרו הוארך כמה פעמים אך לבסוף הוחלט לשחררו והתיק ירד מסדר היום השוטף של יחידת להב 433.

עו"ד יורם חכם
עו"ד יורם חכםצילום: מוטי קמחי

עו"ד חכם ייצג כמה מבכירי העולם התחתון, ובהם את אבוטבול, שהורשע בתיק שבו יוצג על ידו. לפי המידע המודיעיני שהיה בידי המשטרה, בין השניים התגלעה מחלוקת על רקע הייצוג: אבוטבול טען שאינו מקבל את תשומת הלב הראויה למרות שכר הטרחה הגבוה שהוא משלם לחכם. בנוסף, חכם התנגד לרצונו של אבוטבול להישאר במעצר ולנהל משם את עסקיו או לנסות ולחמוק לחו"ל. על פי המידע המודיעיני, על רקע המחלוקת התפתח בין השניים ויכוח שכלל צעקות ואיומים.

ב-2015 מסר אחד מעדי המדינה שגויס בפרשה 512 עדות שתמכה אף היא בקשר של האחים אבוטבול לרצח של חכם, אך בידי המשטרה לא היו ראיות תומכות לעדות זו.

החיפושים אחר גופת העבריין שנעדר מזה 17 שנה, היום בנתניה
החיפושים אחר גופת העבריין שנעדר מזה 17 שנה, היום בנתניה

במקביל, במסגרת החקירה המחודשת, עורכת המשטרה חיפושים אחר גופתו של עבריין מנתניה שנעדר מזה 17 שנה וההערכה היא כי נרצח. בעבר נחקרו האחים אבוטבול בחשד למעורבות בהיעלמותו של העבריין.

ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, ניצב מני יצחקי, התייחס לחקירה בכנס לשכת עורכי הדין באילת ואמר: "זה תהליך ארוך של המון עבודה, אבל מבחינתו כל תיק רצח שלא פוענח עדיין בעבודה, כולל מקרי הרצח של תיק 512 והתיק הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ