אסי אבוטבול הוא ראש ארגון הפשיעה החשוד בהתנקשות בעו"ד יורם חכם

חכם נהרג בפיצוץ מכוניתו ב-2008. בידי המשטרה היה בעבר מידע שקשר את האחים אסי ופרנסואה אבוטבול לרצח, אך לא היו ראיות מספיקות

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבוטבול בבית משפט השלום בראשון לציון, היום
יניב קובוביץ

אסי אבוטבול הוא ראש ארגון הפשיעה החשוד בהתנקשות בעו"ד יורם חכם, שנהרג בפיצוץ מטען במכוניתו לפני תשע שנים. החקירה חודשה לאחרונה בעקבות קבלת ראיות חדשות, והבוקר (חמישי) הוארך מעצרו של אבוטבול ב-13 יום. שני חשודים נוספים נעצרו אתמול. אבוטבול חשוד גם ברצח משה הדס, שאת גופתו מחפשים כעת בנתניה.

בשלב זה המשטרה לא מאשרת את קיומו של עד מדינה, אולם החיפושים מהמעצרים מעידים על דפוס פעולה בחקירות שמובלות על ידי עד מדינה.

עו"ד יורם חכםצילום: מוטי קמחי

בית משפט השלום בראשון לציון האריך גם את מעצרו של נחשון גוב, עבריין מוכר למשטרה שנחקר בעבר בקשר לרצח עו"ד חכם. בנוסף, האריך בית המשפט את מעצרה של חשודה נוספת, שנחקרה בעבר בחשד למעורבות ברצח ובשנים האחרונות עובדת כסייעת בגן ילדים בנתניה. השופט קבע לגבי שניהם כי קיים חשד סביר למעורבותם ברצח.

ביוני 2015 נעצר אבוטבול בחשד להתנקשות בחכם. מעצרו הוארך כמה פעמים, אך לבסוף הוחלט לשחררו והתיק ירד מסדר היום השוטף של יחידת להב 433. השופט עמית מיכליס הדגיש היום כי "החשד כעת מתבסס על חומרי חקירה חדשים". 

החיפושים אחר גופת העבריין שנעדר מזה 17 שנה, היום בנתניה

עו"ד חכם ייצג כמה מבכירי העולם התחתון, ובהם את אבוטבול, שהורשע בתיק שבו יוצג על ידו. לפי המידע המודיעיני שהיה בידי המשטרה, בין השניים התגלעה מחלוקת על רקע הייצוג: אבוטבול טען שאינו מקבל את תשומת הלב הראויה למרות שכר הטרחה הגבוה שהוא משלם לחכם. בנוסף, חכם התנגד לרצונו של אבוטבול להישאר במעצר ולנהל משם את עסקיו או לנסות ולחמוק לחו"ל. על פי המידע המודיעיני, על רקע המחלוקת התפתח בין השניים ויכוח שכלל צעקות ואיומים.

ב-2015 מסר אחד מעדי המדינה שגויס בפרשה 512 עדות שתמכה אף היא בקשר של האחים אבוטבול לרצח של חכם, אך בידי המשטרה לא היו ראיות תומכות לעדות זו.

במקביל, במסגרת החקירה המחודשת, עורכת המשטרה חיפושים אחר גופתו של העבריין משה הדס מנתניה שנעדר מזה 17 שנה וההערכה היא כי נרצח. בעבר נחקרו האחים אבוטבול בחשד למעורבות בהיעלמותו של העבריין וכעת חשוד אבוטבול ברציחתו. עורכי דינו הגישו בקשה לבית משפט המחוזי לבטל את כתב האישום נגדו בעניין.

ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, ניצב מני יצחקי, התייחס לחקירה בכנס לשכת עורכי הדין באילת ואמר: "זה תהליך ארוך של המון עבודה, אבל מבחינתו כל תיק רצח שלא פוענח עדיין בעבודה, כולל מקרי הרצח של תיק 512 והתיק הזה".

אבי כהן, עורך דינו של אבוטבול, אמר בתגובה: "אני מעריך שכמו שהוא נחקר בעבר וענה על כל השאלות, גם הפעם זה יקרה. אבוטבול עבר בדיקת פוליגרף ויצא דובר אמת ואני מאמין שגם הפעם זה יהיה כך. אני לא חושש לחיי בשום אופן, אני מאמין לאסי שהוא לא ביצע את הרצח הזה. הדברים נחקרו במשך שנים ואנשים מעלילים עלילות. אסי במשך כל הפגישות מביע צער על רצח עו"ד יורם חכם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ