אסיר משוחרר מואשם כי רצח את חברו וניסה לרצוח את גרושתו

לפי האישום, דוד בוקובזה רצח את אבי אלתר וניסה להצית את גרושתו. לאחר מכן ניסה להצית את עצמו מול בית המשפט העליון. ב-2014 הורשע בכך שחטף את בנותיו לתאילנד

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד בוקובזה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היום
דוד בוקובזה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היום צילום: אילן אסייג

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד דוד בוקובזה. הוא מואשם שרצח את חברו, אבי אלתר, וניסה לרצוח את גרושתו בחודש שעבר. לאחר מכן הוא ניסה להצית את עצמו מול בית המשפט העליון ברישולים. ב-2014 בוקובזה הורשע בחטיפת בנותיו לתאילנד. לפני כחצה שנה הוא שוחרר מהכלא, לאחר שריצה מאסר של 17 חודשים, ועבר להתגורר בבאר שבע. 

על פי כתב האישום, בוקובזה החליט לחטוף את בנותיו לתאילנד על רקע סכסוך בינו לבין גרושתו. בעקבות מבצע משטרתי ודיפלומטי בתאילנד, הבנות הוחזרו לישראל. לאחר מכן בוקובזה שב לארץ ונעצר בגין חטיפת בנותיו. 

מכתב האישום עולה כי בוקובזה החליט לנקום באשתו ולשם כך ניסה להשיג נשק. בכמה רישומים שנתפסו ברשותו של בוקובזה, הכתובים בכתב ידו, מצוינות מספר אפשרויות להשגת נשק. על פי כתב האישום, באחד הרישומים כתב בוקובזה: "אבי אלתר – לחטוף לו ולחסל אותו – האפשרות קיימת אבל לא כדאית". כאמור, לפי כתב האישום בוקובזה מימש את תוכניתו ואכן רצח את אלתר. 

מכתב האישום עולה כי ב-7 לאפריל, הגיע בוקובזה לבית גרושתו כשהוא מתחזה לאדם דתי, חובש מגבעת שחורה ונושא תיק צד. בוקובזה צלצל בפעמון הדלת של ביתה, אולם גרושתו חשבה שמדובר באדם המבקש תרומה והורתה לבנות שלא לפתוח את הדלת. 

לאחר שלא הצליח להכנס לבית, יצר בוקובזה קשר עם אלתר והזמין אותו לדירתו ברחוב הגלבוע בבאר שבע על מנת לשחק קלפים. סביב השעה 10 בבוקר אלתר הגיע לדירה, שם בוקובזה תקף אותו וחטף את נשקו. אלתר מת לאחר שאיבד דם כתוצאה מדקירה בבטנו. על פי הפרקליטות, הפצע שגרם למותו תואם לפגיעה מחץ, כאשר בדירה נמצא חץ וקשת. 

על פי האישום, לאחר מכן חזר בוקובזה אל בית גרושתו והצליח לפרוץ לביתה. בתיק הצד איתו נכנס לדירה, נמצאו מאוחר יותר אזיקונים, חבלים, נייר דבק וחומרי בערה. בשלב זה, בוקובזה איים על אשתו באמצעות אקדח הברטה שחטף מאלתר. לאחר שגרושתו נאבקה בו והצליחה למנוע ממנו להכניס את המחסנית אלקדח, הוא ניסה להציתה למוות. מכתב האישום עולה כי שפך עליה חומר דליק, אולם אז הצליחה לפתוח את דלת ביתה ולהימלט. בוקובזה המשיך לשפוך את החומר הדליק בדירה בזמן שבנותיו נמצאות בה. בעוד השריפה מתלקחת, בוקובזה נמלט מהמקום. בהמשך, בנותיו הצליחו להיחלץ מהדירה ללא פגע. 

לאחר ניסיון הרצח שמיוחס לו בכתב האישום, העלה בוקובזה שני סרטונים ליוטיוב שבהם הוא הסביר את הרקע למעשיו. בסביבות השעה 16:45 הגיע בוקובזה לאזור בית המשפט העליון, שם הצית את עצמו ברכב שאותו שכר. כעת הוא מואשם בסעיפי רצח בכוונת תחילה, ניסיון רצח, חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, הצתה ועבירות נשק. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ