תוכנית הרשות לשיקום האסיר לאולמרט: עבודות שירות והימנעות מעיסוק בכספים

הרשות העבירה לוועדת השחרורים את תוכנית השיקום לראש הממשלה לשעבר, ובעוד שבועיים תידון ההחלטה לקצר את עונשו. בקשת סנגוריו לנצל את קשריו הענפים לגיוס כספים נדחתה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולמרט בהקראת גזר דינו, ב-2016
אולמרט בהקראת גזר דינו, ב-2016צילום: נועם מושקוביץ

הרשות לשיקום האסיר העבירה לוועדת השחרורים את תוכנית השיקום שנבנתה עבור ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. בעוד שבועיים אמור אולמרט להתייצב בפני הוועדה, שתדון בקיצור שליש מעונשו.

סנגוריו של אולמרט הציעו שבמסגרת התוכנית יעסוק מרשם בגיוס כספים הודות לקשריו הענפים, אך ברשות לשיקום האסיר התנגדו להצעה. כך למשל הציעו אנשיו של אולמרט לתיאטרון גשר את שירותיו כמגייס כספים, אך ברשות החליטו שאולמרט יימנע ממגע עם נושאים כספיים במקומות בהם יעבור את הליך השיקום.

במקום זאת, בחרו ברשות בעבודות השירות. עם צאתו מהכלא ישתתף אולמרט בפעילותה של עמותת "לקט ישראל", העוסקת באיסוף מזון לעניים, ובפעילותה של עמותה בראשות הרב פירר. תנאי לשחרורו המוקדם של אולמרט יהיה המשך ההליך הטיפולי שהחל בכלא.

בשבוע שעבר נחשף כי עורך דינו של אולמרט עוכב לחקירה לאחר שיצא מביקור אצל מרשו עם דפים המכילים מידע מסווג. שירות בתי הסוהר העביר את המידע למשרד הביטחון ונפתחה חקירה. בסביבתו של אולמרט סבורים שלמרות הסנקציות השליליות שהופעלו נגד אולמרט בעקבות המקרה, עונשו עדיין יקוצר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ