ח"כ ניסן סלומינסקי נחקר באזהרה במשרדי 433 בחשד להטרדות מיניות

בידי המשטרה קיימות עדויות של נשים שלפיהן חבר הכנסת הטריד אותן מינית, וכעת היא מנסה לשכנע אותן להגיש נגדו תלונה מסודרת

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלומינסקי בכנסת, בדצמבר
סלומינסקי בכנסת, בדצמברצילום: אוליבייה פיטוסי

חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) נחקר הבוקר (ראשון) באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 בחשד להטרדות מיניות. בידי המשטרה קיימות עדויות של נשים, שהעידו בפני צוות בדיקה בראשות רבנים וחלקן אף מסרו עדויות במשטרה, שלפיהן חבר הכנסת הטריד אותן מינית.

כחלק מחקירת הפרשה, במשטרה ינסו להגיע להסכמות עם הנשים או לכל הפחות עם חלקן, על מנת שיגישו תלונה מסודרת נגד סלומינסקי במשטרה. גם אם הדבר לא יסתייע, במשטרה סבורים כי כבר בשלב זה יש בידם חומרים שמצדיקים את פתיחת החקירה.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר בדצמבר האחרון למשטרה לפתוח בבדיקת הטענות נגד חבר הכנסת. גורמים במשטרה אמרו שהתערבות של רבנים בנושא והניסיון למצוא פתרונות מול סלומינסקי באופן אישי לא יכולים לבוא על חשבון בדיקה, או במקרה הצורך חקירה, זאת במידה ואכן יוגשו תלונות והן יתבררו כנכונות. 

הפרשה התפרסמה בדצמבר 2016, כאשר חברת מפלגת הבית היהודי חגית מוריה-גיבור, פרסמה פוסט בקבוצת פמיניסטיות דתיות בפייסבוק ובו כתבה כי יחד עם אנשים נוספים היא מגבשת עדויות נגד "ח"כ מכהן" ש"תקף ותוקף נשים כבר שנים". מוריה-גיבור קראה לנשים שנפגעו או שיודעות על פגיעה כזו לפנות אליה ולספר את סיפורן והבטיחה סודיות גמורה.

בהמשך סיפרה חברת המפלגה כי הגיעו לידיה סיפוריהן של חמש נשים שהוטרדו, והיא עצמה שמעה עדויות של שלוש נשים, אך אף אחת מהן לא פנתה למשטרה. לאחר מכן הגישה מוריה-גיבור, יחד עם העיתונאית הדס שטייף שאספה בעצמה כמה מן העדויות, את החומר אל רבנים בפורום הרבנים ואלה בחנו את המידע.

לאחר פרסום הדברים, פרסם סלומינסקי הודעת התנצלות, אך לא אישר את הטענות כלפיו. "כאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית", כתב. 

"נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני", הוסיף הח"כ, "אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באשה או איש ואם אשה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא. היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק וביקשתי  שמסר זה יועבר במלוא כנותו ועוצמתו למי שחשה נפגעת".

ח"כ ניסן סלומינסקי מסר באמצעות עו"ד רחל תורן: "הפרסומים בשעות האחרונות ביחס לחקירה אינם נכונים ואינם תואמים בשום צורה ואופן את שעלה בה. ח"כ סלומינסקי שמח על ההזדמנות שניתנה לו לשים קץ לקמפיין השמועות ולמשפט השדה שמנסים לערוך גורמים אינטרסנטים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ