המשטרה: התגבשו ראיות כדי להעמיד לדין את ראש העיר צפת בשל עבירות שוחד

על פי החשד, שוחט ועוזרו סייעו לקדם את ענייניו של קבלן בעיר תמורת הנחות בבניית בתיהם הפרטיים. בנוסף, שוחט חשוד כי שיחד בוחרים בבחירות 2013. שוחט: בטוח שלא יוגש כתב אישום

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוחט, ב-2015
נעה שפיגל
נעה שפיגל

המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי התגבשה תשתית ראייתית כדי להעמיד לדין את ראש העיר צפת אילן שוחט בשל עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. בנוסף הודיעה המשטרה כי התגבשו ראיות כדי להעמיד לדין את עוזרו של שוחט, גילי אדלר, בשל אותם החשדות.

במסגרת החקירה ביחידת להב 433 נחקרו עשרות חשודים, לרבות שוחט ואדלר. החקירה החלה בעקבות חשד ולפיו השניים סייעו לקדם את ענייניו של קבלן בעיר בתמורה להנחות שקיבלו מקבלנים שונים בבניית בתיהם הפרטיים. על פי חשד נוסף, שוחט הבטיח ונתן לאחרים תמורה על שהצביעו עבורו בבחירות בשנת 2013.

בהודעת המשטרה נכתב כי "עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה נגד ראש העיר ועוזרו, ותיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה".

בחודש פברואר נעצר שוחט בחשד שקיבל טובות הנאה בתמורה להטבות או הקלות שהעניק לקבלנים במיזמי נדל"ן בעיר. בדיון להארכת מעצרו הוזכר גם ביתו הפרטי של שוחט, שעל פי החשד נבנה בשנים האחרונות כחלק מעסקאות השוחד.

שוחט מסר בתגובה: "המשטרה אינה מחליטה על הגשת כתב אישום, ויש להניח לפרקליטות לעבור על החומר ולקבל החלטה ללא לחצים חיצוניים דרך הודעות לתקשורת. אני בטוח שלאחר עיון בחומרי החקירה יימצא בפרקליטות כי לא נפל דופי במעשיי. אני יודע היטב כי מה שהוצג בפני במהלך החקירה אינו מתיישב עם הודעת המשטרה. ההד התקשורתי שיצרה המשטרה בהליך המעצר לא מותיר לה ברירה והיא מחויבת להעביר המלצה אפילו אם חומר הראיות לא מצדיק זאת ואומר אחרת. אני רגוע ושקט, ואמתין בסבלנות לסיום ההליך שייגמר ללא הגשת כתב אישום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ