המחלקה לחקירות שוטרים ערערה על עונשו של סגן המפכ"ל לשעבר ניסים מור

המדינה מבקשת להשית על מור עונש מאסר בפועל, ולא שעות שירות לתועלת הציבור: "מי ניצל את מצוקתן של פקודותיו לסיפוק יצריו ראוי לעונש של מאסר בפועל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משמאל: ניסים מור, בבית משפט השלום בבאר שבע, בפברואר

המחלקה לחקירות שוטרים ערערה היום (שני) לבית המשפט במחוזי בבאר שבע על הקלת עונשו של סגן המפכ"ל לשעבר, ניצב בדימוס ניסים מור. הוא הורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים והטרדה מינית במסגרת הסדר טיעון. 

במחלקה לחקירות שוטרים טענו כי מור פגע באופן קשה בשוטרות ששירתו תחתיו וניצל את מצוקתן. לפני יותר מחודש הוא ביקש מבית המשפט לבטל את הרשעתו, אך הבקשה נדחתה. במח"ש התנגדו לבקשה וטענו שהאישומים מצדיקים עונש מאסר. 

בעסקת הטיעון נקבע כי מור יודה בעבירות וכי המדינה תגביל עצמה לעתור לעונש של מאסר בפועל שירוצה בעבודות שירות. בית משפט השלום דחה את עמדת המדינה, וקבע כי ניתן להסתפק בנסיבות העניין בעונש מאסר על תנאי, עבודות לתועלת הציבור, צו מבחן למשך שנה ופיצוי בסך עשרת אלפים שקלים לכל אחת משלוש המתלוננות.

בהודעת הערעור טוענת המדינה כי בית משפט השלום "עשה טעות נורמטיבית קשה" ודורשת מאסר בפועל. לדבריה "מי שעשה שימוש לרעה בתפקידו הרם – תפקיד שלמעט המפכ"ל עצמו, אין בכיר ממנו במשטרה - וניצל את מצוקתן של פקודותיו לסיפוק יצריו, תוך שהוא פועל באופן סדרתי בניגוד עניינים, ופוגע באמון הציבור ובערכים המוגנים ע"י העבירות השונות פגיעה קשה ביותר, ראוי לעונש של מאסר בפועל".

עוד נכתב בהודעת הערעור כי "תיק זה משקף פתולוגיה מוכרת: גבר המשמש בתפקיד בכיר בארגון היררכי, מנצל את מעמדו וסמכויותיו כדי ליצור לעצמו נגישות על רקע מיני לנשים צעירות וזוטרות, הנתונות למרותו, תוך שהוא מצמצם את מרחב התמרון שלהן מכוח תלותן בו, וחותר לממש את מאווייו; כל זאת תוך פגיעה בחירותן ובכבודן של הנשים הצעירות ותוך שהוא פועל בניגוד עניינים חריף בין חובותיו הממלכתיות, הפיקודיות והמקצועיות לצרכיו האישיים".

לטענת המדינה, העונש עלול לבסס רף ענישה נמוך וכי הותרת גזר הדין "ירפה ידיהן של נשים אחרות מהגשת תלונה בנסיבות דומות". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ