הממשלה לא שלחה נציג לטקס הזיכרון לחללי המשטרה; המשפחות השכולות זעמו

השר לביטחון הפנים ארדן נמצא בחו"ל ושלח נאום מצולם לטקס, שאליו הגיע ממלא מקום מנכ"ל המשרד. המשפחות השכולות זעמו על כך שלא נשלח אף נציג מטעם הממשלה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

טקס הזיכרון השנתי לחללי משטרת ישראל התקיים אתמול במכללה לשוטרים בבית שמש, אולם אף נציג מהממשלה לא נכח בו. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן האמון על המשטרה נעדר מהטקס בשל נסיעה לניו יורק ולא שלח נציג מהממשלה במקומו.

כבכל שנה, ציינה משטרת ישראל את יום הזיכרון ל–1,467 חללי המשטרה. בטקס נאם מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, ואמה של שוטרת משמר הגבול הדר כהן, שנהרגה בפיגוע בירושלים. 

המפכ"ל בטקס הזיכרון לחללי המשטרה, היום

המשפחות השכולות זעמו על כך שבמקום ארדן הופיע בטקס ממלא המקום של מנכ"ל משרדו, ואילו ארדן הסתפק בשליחת נאום מצולם שהוקלט מראש ושודר במסך גדול.

"זה מראה כמה אכפת לממשלה הזאת ולשר הזה שלא היה פה אף נציג שלהם שיבוא ויכבד את את האירוע", אמר משה ביננפלד ממושב טל שחר, אחיו של יואל ביננפלד שנהרג בשנת 2001 בהיתקלות עם מחבלים בהתנחלות עמנואל. "משטרת ישראל איבדה בשנים האחרונות הרבה לוחמים והיה אפשר לכבד את האירוע עם נציג ממשלה ולא לשלוח לנו ממלא מקום של מנכ"ל משרד ממשלתי. דבר כזה לא יכול לקרות — לא בצבא ולא בשב"כ אלא רק במשטרה".

אב נוסף של שוטר שנהרג אמר בסיום הטקס כי "זו בושה ששלחו ממלא מקום של פקיד. נפלו פה שוטרים שנלחמו והגנו על המדינה. ככה מתייחסים שם למעלה לנופלים".

מהמשרד לביטחון הפנים נמסר: "השר השתתף בכל לוויה שהתקיימה לצערנו בשל נפילת שוטר או שוטרת וכן בטקסי אזכרה רבים ומלווה אישית את המשפחות השכולות של משטרת ישראל באופן שוטף. השר נמצא בארה״ב בימים אלה בשליחות ביטחונית-מדינית לשם פגישות להעמקת שיתוף הפעולה הביטחוני עם המשרד לביטחון המולדת וכמוביל מצעד התמיכה בישראל בניו יורק. נסיעת השר תוכננה ואושרה עוד לפני שמועד הטקס נקבע. ולכן נאומו של השר צולם מראש והוקרן בטקס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ