מורה שהורשע בעבירות מין שב ללמד - ונעצר בחשד למעשים מגונים בתלמידות

המנהלת פנתה למשטרה לאחר שתלמידות כיתה ב' בבי"ס בת"א התלוננו כי החשוד, המשמש מורה מחליף, נישק אותן. בחקירתו עלה כי באפריל הורשע בעבירות מין בבת 12, אותה לימד כמורה פרטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מורה בבית ספר יסודי בצפון תל אביב נעצר היום (שלישי) בחשד שעשה מעשים מגונים בתלמידות כיתה ב', להן שימש מורה מחליף. לפני כחמישה חודשים קיבל המורה מהמשטרה אישור העסקה, שאפשר לו ללמד במוסד, מאחר וטרם הורשע בכתב אישום שעמד נגדו בגין עבירות מין בקטינה בת 12. עורך דינו: "החיבוק או הנשיקה היו אבהיים".

המורה, תושב ראשון לציון בן 49, נעצר בשעות הבוקר על ידי משטרת תל אביב, לאחר שתלמידות סיפרו להוריהן כי נישק אותן. ההורים פנו למנהלת בית הספר, שהעבירה את התלונות למשטרה. מחר יובא החשוד לדיון על הארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

בחקירתו עלה כי בחודש אפריל הרשיע אותו בית משפט בראשון לציון במעשה מגונה בקטינה בת 12 שאותה לימד כמורה פרטי. לפי פסק הדין, בו הודה הנאשם, בשנת 2015 הגיע לביתה של הקורבן וישב בחדרה על מנת להעביר לה שיעורים בחשבון. בסיום השיעור, הלכה הקורבן לתנור האפייה, אז נעמד המורה מאחוריה, "חיבק אותה מאחור, החדיר את ידו מתחת לחולצתה וליטף אותה בבטנה". למרות זאת, בחודש ינואר האחרון ניגש התוקף למשטרה, וקיבל ממנה תעודת העסקה שאפשרה לו לעבוד כמורה מחליף במוסד החינוכי. קבלת התעודה התאפשרה מאחר ובאותה עת, הוא טרם הורשע במעשה.

לאחר המעצר, שלחה מנהלת בית הספר מכתב להורי התלמידים ועדכנה אותם בפרטים שניתן לפרסם מבלי לפגוע בחקירה. במכתב, הסבירה המנהלת כי לאחר שהגיעו אליה תלונות הנוגעות למעשי המורה, פנתה למשטרה שפתחה בחקירה. היועצת והפסיכולוגית של בית הספר נכנסו לכיתות התלמידים לשוחח איתם על המקרה.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר כי "מדובר במורה זמני המועסק על ידי משרד החינוך. הנושא נמצא בחקירת משטרה ועבודת המורה הופסקה עד לסיום החקירה. העירייה ומשרד החינוך יפעלו בהתאם לכל המלצה שתתקבל מהמשטרה".

פרקליטו של המורה, עורך הדין שי רודה, מסר בתגובה: "מרשי מכחיש את העבירות המיוחסות לו, וטוען כי החיבוק או הנשיקה היו אבהיים. בנוסף, המגע לא היה בסתר אלא בנוכחות אחרים".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי אישורי העסקה ניתנים בהתאם לחוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים. לדבריהם, התעודה ניתנת במידה והמבקש לא הורשע בעבירת מין, "האישור ניתן לחשוד שעה שלא הורשע בדין, ולכן לא ניתן היה לשלול את בקשתו על פי החוק הקיים".

לפי נוהלי משרד החינוך, על אדם המבקש לעבוד בתפקיד הוראה במוסד חינוכי להציג - לצד אישורי תארים, השכלה פדגוגית ורישיון הוראה - גם אישור ממשטרת ישראל כי אין מניעה להעסיקו. לפי החוק למניעת העסקה של עברייני מין, אין להעסיק מורה שלא הציג אישור משטרה. תעודת העסקה, בניגוד לתעודת יושר, אינה כוללת תיקים הממתינים לבירור דין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ