הוארך בשבוע מעצר המורה החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידות בתל אביב

שופטת בית משפט השלום בתל אביב קבעה כי נגיעותיו בתלמידות לא היו "תמימות" כפי שהוא טוען והותירה אותו במעצר. פרסום שמו של המורה עוכב לבקשת עורך דינו ביממה נוספת

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

שופטת בית משפט השלום בתל אביב האריכה הבוקר (רביעי) בשבעה ימים את מעצר המורה בבית ספר יסודי בצפון תל אביב החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידות כיתה ב', שאותן לימד כמורה מחליף.

השופטת חיותה כוחן קבעה בהחלטתה להאריך את מעצרו כי בניגוד לטענותיו, לא מדובר בנגיעות תמימות של המורה בתלמידות. כוחן אף ביקשה לפרסם את שמו לשם האינטרס הציבורי, אך עורך דינו ביקש עיכוב ביצוע של 24 שעות ובקשתו התקבלה.

המורה החשוד עם עורך דינו בבית משפט השלום בתל אביב, היוםצילום: ניר קידר

באחרונה הורשע המורה במעשה מגונה בקטינה שלימד, אולם עוד לפני כן, כשהיה עדיין בגדר נאשם וטרם הורשע, קיבל מהמשטרה אישור העסקה שאיפשר לו ללמד בבית הספר. עורך דינו, שי רודה, טען בעקבות מעצרו כי המגע שלו בתלמידות כלל חיבוק או נשיקה "אבהיים". 

המורה, תושב ראשון לציון בן 49, נעצר אתמול בשעות הבוקר על ידי משטרת תל אביב, לאחר שתלמידות סיפרו להוריהן כי נישק אותן. ההורים פנו למנהלת בית הספר, שהעבירה את התלונות למשטרה. לאחר המעצר שלחה המנהלת מכתב להורים ועדכנה אותם בפרטי המקרה. בנוסף, היועצת והפסיכולוגית של בית הספר נכנסו לכיתות ושוחחו על כך עם התלמידים.

בחקירתו של המורה התברר כי בחודש אפריל הרשיע אותו בית משפט בראשון לציון במעשה מגונה בקטינה בת 12 שאותה לימד כמורה פרטי. לפי פסק הדין, בו הודה הנאשם, בשנת 2015 הגיע לביתה של הקורבן וישב בחדרה על מנת להעביר לה שיעורים בחשבון. בסיום השיעור, הלכה הקורבן לתנור האפייה, אז נעמד המורה מאחוריה, "חיבק אותה מאחור, החדיר את ידו מתחת לחולצתה וליטף אותה בבטנה".

למרות זאת, בחודש ינואר האחרון ניגש התוקף למשטרה, וקיבל ממנה תעודת העסקה שאיפשרה לו לעבוד כמורה מחליף במוסד החינוכי. קבלת התעודה התאפשרה מכיוון שבאותה עת הוא טרם הורשע במעשה.

לפי נוהלי משרד החינוך, על אדם המבקש לעבוד בתפקיד הוראה במוסד חינוכי להציג — לצד אישורי תארים, השכלה פדגוגית ורישיון הוראה — גם אישור ממשטרת ישראל כי אין מניעה להעסיקו. לפי החוק למניעת העסקה של עברייני מין, אין להעסיק מורה שלא הציג אישור משטרה. תעודת העסקה, בניגוד לתעודת יושר, אינה כוללת תיקים הממתינים לבירור דין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ