הנשיא קיצר את עונשו של מאיר רבין שהורשע בפרשת הולילנד לארבע שנים

רבין היה עוזרו של עד המדינה בפרשה, שמואל דכנר, הורשע בתיווך לשוחד ונגזרו עליו חמש שנות מאסר. ריבלין ציין כי בהחלטתו התחשב בהמלצת שרת המשפטים ובנסיבות אישיות של רבין

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נשיא המדינה ראובן ריבלין, החליט היום (חמישי) להפחית שנה מעונשו של מאיר רבין חיימוב, שהורשע בפרשת הולילנד. הוא ירצה ארבע שנות מאסר בפועל, במקום חמש. 

ריבלין ציין בהודעתו כי התחשב בהמלצת שרת המשפטים איילת שקד והגורמים המקצועיים במשרד המשפטים, שתמכו בהקלה בעונשו של רבין. ריבלין ציין גם כי התחשב בנסיבות אישיות ומשפחתיות של רבין, שלא ניתן לפרט מטעמי צנעת הפרט, ואירעו לאחר מתן גזר הדין.

מאיר רבין בבית המשפט, ב-2014
מאיר רבין בבית המשפט, ב-2014צילום: יותם רונן

מאיר רבין היה עוזרו ויד ימינו של עד המדינה המנוח בפרשת הולילנד, שמואל דכנר. הוא הורשע בתיווך לשוחד לאליעזר שמחיוף, סגן ראש העיר ירושלים, ובתיווך לשוחד מדני דנקנר כדי להעבירו לדודו, יעקב אפרתי, שהיה אז מנהל מינהל מקרקעי ישראל. אפרתי זוכה מחלקו בפרשה. 

בעת הקראת גזר הדין, אמר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, על רבין כי "בדומה לעד המדינה הוא פעל מבצע כסף, וניצל קשר משפחתי (עם יעקב אפרתי, יו"ר המינהל שזוכה) לקשר משחית בתוככי מינהל מקרקעי ישראל. מאיר רבין ועד המדינה קבעו את הסכומים לכל יעד ויעד, ופעלו כמכונות שיחוד משומנות והעבירו יחד מיליוני שקלים לפקידי ציבור. רבין שחה במדמנת השוחד כשחיין מיומן". בית המשפט העליון דחה את ערעורו של רבין לפני כשנתיים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ