יותם ברגר
יותם ברגר

שוטרי היחידה המרכזית של מחוז ש"י עצרו הבוקר (שני) תשעה פעילי ימין קיצוני בדירה שבה הם מתגוררים בירושלים. העצורים היו מורחקים מהגדה המערבית בצווים מינהליים וחשודים בין היתר בהפרת צווי איסור יצירת קשר. שניים מהעצורים חשודים בעבירות פליליות ממניע גזעני. מעצרם של שלושה מהחשודים הוארך עד יום רביעי, שניים שוחררו בתנאים מגבילים ואלה שנותרו במעצר סרבו להשתחרר בתנאים מגבילים.

בשבועות האחרונים נפתחו חקירות משטרה בגין שורת אירועים אלימים הכוללים ריסוס כתובות ואף הצתת כלי רכב בירושלים, בצפון ובגדה. בשבוע האחרון דווח על שני אירועים במסגרתם הושחתו כלי רכב בבית צפאפא ובגבעה הצרפתית. בתשעה במאי השחיתו לפחות שלושה בני אדם רכוש בנעורא. עשרה ימים לאחר מכן הוצת טרקטור בבורין. ב-24 במאי נרשמה תקרית כזו בערה שבצפון. בחלק מהמקרים לא ניתן לפרט את פרטי החקירה המלאים.

לפי ארגון חוננו, שעורכי הדין עדי קידר ונתי רום מטעמו מעניקים סיוע משפטי לשישה מהעצורים, חלקם קטינים, הלילה חולקו צווי הגבלה מינהליים נוספים לשני פעילי ימין בירושלים. הצווים אינם מגבילים את תנועתם של הפעילים, אך כוללים איסור על יצירת קשר עם גורמים מסוימים.

עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג עצורים נוספים, טען כי הפשיטה המשטרתית היא בגדר התעללות. "המשטרה מתעללת בנערי הגבעות, רודפת אותם ומתעמרת בהם", הוא אמר. "כאשר רודפים צעירים עד חורמה ודוחפים אותם לקיר לא פלא שמקצתם מגיבים ולא יכולים לשבת בשקט", כלשונו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ