בעל משרד יחסי ציבור בירושלים חשוד כי אנס עובדות שלו במשך שנים

לפי החשד, האיש אנס ותקף מינית לפחות שש נשים שהעסיק ואיים שיספר על מעשיו למשפחותיהן ולרבנים בקהילה. פעילה בעמותה שחשפה את הפרשה: רבנים עודדו את הנשים להתלונן במשטרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים22

תושב ירושלים בן 30, בעל משרד יחסי ציבור הפועל בקרב הציבור החרדי, נעצר בחשד שאנס נשים שהעסיק וביצע בהן עבירות מין אחרות. בית המשפט האריך היום (שני) את מעצרו בחמישה ימים. לפי המשטרה, המעשים נמשכו כשש שנים ועד כה שש נשים הגישו תלונות נגד האיש. לאחרונה נסגר המשרד בגלל פשיטת רגל ומאז הועסק האיש כמנהל סמינר לבנות בכיתות א'-ח'.

בשבועיים האחרונים ניהלה המשטרה חקירה סמויה, לאחר שהתקבלה פנייה מעמותת "לא תשתוק", שטענה כי החשוד פגע מינית בנשים שונות שהועסקו במשרדו בתקופות שונות.

לפי המשטרה, ככל שהתקדמה החקירה, נשים נוספות הגישו תלונות נגד האיש, שמהן עולה כי הוא תקף מינית, אנס וביצע מעשה סדום בעובדותיו, תוך שהפעיל עליהן לחצים, מניפולציות ואיומים. כעת מנסה המשטרה לשכנע נשים נוספות להגיש תלונה. בין היתר, ביקשה המשטרה מבית המשפט להתיר את פרסום שמו של החשוד כדי לגרום לנשים אחרות להתלונן עליו, אך בשלב זה נענה בית המשפט לבקשת סנגורו של האיש ואסר את פרסום שמו.

החשוד ניהל משרד יחסי ציבור עם שותפים, והעסיק בו נשים רבות בתפקידי ניהול שונים. לפי המשטרה, החשוד נהג בנשים שהעסיק בדפוס הבא: תחילה העניק להן יחס אישי קרוב ונהג לקדמן, ולאחר תקופה מסוימת החל להשפיל אותן, להתנכל אליהן ולגעת בגופן. על פי החשד, הוא היה שולח את עובדיו מהמשרד כדי להישאר לבדו עם העובדות, אז לקח אותן לחדרים שונים במשרדים, אנס אותן ועשה בהן מעשי סדום.

מהתלונות התברר עוד כי הגבר נהג לאיים על הנשים, רובן נשואות וחלקן אף היו בהריון בעת התקיפה, שאם יסרבו, יבזה את שמן בכך שיספר על מעשיו למשפחותיהן ולרבנים בקהילה שלהן. לפי המשטרה, בכך, יצר החשוד מערכת יחסים של תלות בו. 

סנגורו של החשוד, עו"ד אריאל עטרי, מסר בתגובה: "מדובר בניסיון סחיטה נפשע של איש עסקים מוכר ומוערך מצד מספר עובדות לשעבר. אותן עובדות חברו כדי לסחוט ממנו כספים. אנו מתכוונים לעשות הכל על מנת לחשוף את האמת".

עלייה במודעות לפגיעות מיניות במגזר החרדי

בשנים האחרונות נושא התקיפות המיניות במגזר החרדי עלה לכותרות לאחר שורה של פרשות חמורות שנחשפו בתוככי המגזר. אם בעבר הנושא היה מושתק כמעט לחלוטין, בשנים האחרונות כבר ניתן לראות שיפור משמעותי בתחום, זאת בעיקר הודות לארגונים שונים הפועלים בנושא ואתרי האינטרנט החרדיים שמגבירים את המודעות ולא נרתעים מלפרסם פרשיות בתחום ולעתים גם את זהות הפוגעים, אם הדבר עשוי להועיל לציבור.

מי שפעלו בפרשה הנוכחית, שהכתה היום גלים במגזר, והצליחו להביא לכך שהנפגעות יפנו למשטרה הם אנשי עמותת "לא תשתוק", הפועלת להעלאת המודעות לפגיעות מין במגזר החרדי ומלווה נפגעים ונפגעות בתהליך.

רחלי רושגולד, ממקימות העמותה, אמרה ל"הארץ" כי "בחודש האחרון הגיעה אלינו עדות על מעשיו של החשוד. לאחר בירור ובדיקה עם עובדות נוספות, התברר לנו כי מדובר בפרשה חמורה כשהבנו שיש חשד שהיו כאלו שנאנסו".

לדבריה, "פנינו לרב שמואל אליהו, שעוסק רבות בנושא פגיעות מיניות במגזר הדתי והחרדי. אחת הנפגעות סיפרה לרב את שאירע ובעידודו ובהמלצתו הצלחנו להביא לכך שהנפגעות יגשו להתלונן במשטרה". רושגולד אמרה כי היא מעריכה שבימים הקרובים יפנו אליה נפגעות נוספות בפרשה.

פרט נוסף שהיא מציינת הוא העובדה ש"אחת המתלוננות התייעצה עם האדמו"ר של החסידות אליה היא משתייכת, שנתן את ברכתו לצאת למאבק בחשוד ולהתלונן במשטרה". בעבר רבנים ואדמו"רים נרתעו מלתמוך בהגשת תלונות במשטרה בנושא, וכשעניין כמו זה היה מגיע לשולחנם, הדברים טופלו לרוב בחדרי חדרים וללא מעורבות הרשויות.

בשנים האחרונות גם בחזית התורנית-רבנית מתחולל מהפך, שקט אמנם, כאשר יותר ויותר רבנים תומכים ומעודדים נפגעים ונפגעות לפנות לרשויות החוק, ומעטה הבושה בנושאים אלו במגזר החרדי הולך ומתפוגג. עם זאת, למגזר יש עדיין כברת דרך ללכת בנושא, כיוון שעדיין לא נמצאו רבנים מהשורה הראשונה שיוצאים בפומבי נגד תקיפות מיניות.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ