מורה ביסודי בטבריה חשוד במעשים מגונים בילדות ביישוב בו גר בעבר אך ממשיך ללמד

המורה נעצר ונחקר לפני כשנה אחרי שהורי ילדות בנות 6-12 ביישוב בבקעה התלוננו נגדו, והמשטרה המליצה להעמידו לדין ■ נגד שמואל שמאי, המורה החשוד במעשים מגונים בתלמידות בתל אביב, הוגשו עד כה עשר תלונות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מורה בבית ספר יסודי בטבריה חשוד כבר למעלה משנה בביצוע מעשים מגונים בילדות בנות 6-12 ביישוב בו גר בעבר בבקעה, אך ממשיך ללמד. בעקבות דיווח של הדס שטייף בגלי צה"ל הורה הבוקר (שלישי) ראש העיר טבריה יוסי בן דוד להוציאו לחופשה מיידית עד בירור המקרה. 

לפי הדיווח, המורה, שמלמד באותו בית ספר בטבריה מ-2011, נעצר ונחקר לפני כשנה בשל תלונות של הורים ביישוב שבו התגורר. הוא הכחיש את החשדות נגדו, והמשטרה המליצה להעמידו לדין. אולם לפני כמה שבועות חזר התיק להשלמות חקירה, ובאחרונה המשטרה החזירה אותו לפרקליטות להחלטה. לאחר שקבוצת הורים מהיישוב שלחו לו מכתב וביקשו ממנו לעזוב, עברו המורה ומשפחתו לטבריה. המורה, שמשמש גם מחנך כיתה בבית הספר בו הוא מלמד, הינו עובד של משרד החינוך.

לפי נוהלי משרד החינוך, על אדם המבקש לעבוד בתפקיד הוראה במוסד חינוכי להציג — לצד אישורי תארים, השכלה פדגוגית ורישיון הוראה — גם אישור ממשטרת ישראל כי אין מניעה להעסיקו. לפי החוק למניעת העסקה של עברייני מין, אין להעסיק מורה שלא הציג אישור משטרה. עם זאת, בשונה מתעודת יושר, תעודת העסקה אינה כוללת תיקים הממתינים לבירור דין. למשרד החינוך יש גישה למרשם הפלילי של כל עובד והוא יכול לבצע בקרה בתחום, עוד לפני הרשעה, ולכך נדרשת בדיקה תקופתית יזומה.

ממשרד החינוך נמסר כי הוא עורך בדיקה, וכי המורה זומן לשימוע דחוף אצל מנהלת מחוז צפון, ד"ר אורנה שמחון. "המשרד יעדכן באופן מיידי אודות הממצאים, ובהתאם להם את דרכי הטיפול", נמסר.

מעיריית טבריה נמסר: "מיד מכשהובא הנושא לידיעתו של ראש העיר, ולאחר ששמע על החשדות כנגד המורה, הורה למנהלת בית הספר להוציאו לחופשה החל מהבוקר עד לברור עניינו והשלמת הבדיקות הנדרשות מול משרד החינוך, בעיקר משום שלא סיפר וציין את הסיבות האמיתיות לכך שעזב את יישובו, וטען לכאורה כי רצה להיות קרוב יותר לבית הספר בו הוא מלמד". 

מאוחר יותר היום, הוארך בשבוע מעצרו של המורה החשוד במעשים מגונים בתלמידות בבית ספר יסודי בתל אביב, שאול שמאי. עד כה הוגשו נגדו עשר תלונות של קטינות, אחת מהן בת 14. שמאי נעצר אחרי שתלמידות כיתה ב', שבה שימש מורה מחליף, סיפרו להוריהן כי נישק אותן.

חוקרת המשטרה אמרה בדיון בבית משפט השלום בתל אביב כי "מאז הארכת המעצר הראשונה בוצעו פעולות חקירה רבות. עד כה התלוננו עשר קטינות שפירטו במשטרה כיצד נגע החשוד באיבריהן האינטימיים. מלבד גביית עדויות המתלוננות נגבו גם עדויות תומכות. החשוד נחקר באופן פרטני על כל אחת מן המתלוננות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ