יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי נחקר היום (רביעי) בפעם השלישית בשבועיים האחרונים ביחידת להב 433 במשטרה. דרעי חשוד בהלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס. חקירתו של השר החלה מעט לפני השעה 10:00 בבוקר ונמשכה כחמש שעות.

במוקד החקירה נמצא החשד שכספים שנתרמו לעמותה בראשות רעייתו יפה דרעי הועברו לשימוש פרטי של בני המשפחה — בין היתר לטובת נדל"ן שרכשו בשנים האחרונות. במשטרה מנסים להבין עד כמה היה מעורב דרעי בעמותה ובהחלטות שהתקבלו בה, והאם עזר לאנשי עסקים שתרמו לעמותה לקבל טובות הנאה.

בשבוע שעבר נחקרו בני הזוג דרעי במשך שבע שעות בפרשה, ושבוע לפני כן עברו חקירה שנמשכה 11 שעות. במסגרת החקירה נחקרו עד כה 14 חשודים נוספים מלבד בני הזוג, בהם חבר מועצת העיר ירושלים משה ליאון, מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל אריאל משעל, בעל השליטה בערוץ 20 מיכאיל מירילשוילי ובנו יצחק. מירילשוילי טען בחקירתו כי הוא פילנתרופ שתורם לעמותות רבות בישראל ובחו"ל, ומרגע שהעביר את כספי התרומה הוא לא ידע מה נעשה עמן. חלק מהחשודים צפויים גם הם להגיע להשלמות חקירה השבוע, על אף ששוחררו בשבוע שעבר ללא תנאים מגבילים.

דרעי בכנס צעירים בקצרין, בשבוע שעבר צילום: גיל אליהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ