שני תושבי ירושלים נאשמים שרצחו את שכנם וקברו את גופתו בגינה קהילתית

לפי כתב האישום, שני תושבי ארמון הנציב, אנדרי וולצ'נסקי וקלייר קרובלי, רצחו את שכנם סמי מרציאנו במכות גרזן על רקע סכסוך שהיה ביניהם. לאחר מכן, ביתרו את גופתו וקברו אותה

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וולצ'בסקי מובל לבית המשפט, הבוקר
וולצ'נסקי מובל לבית המשפט, הבוקר. סייד את הבניין כדי להעלים עקבות דםצילום: אמיל סלמן

שני תושבי ירושלים נאשמים כי בחודש מאי רצחו את שכנם, סמי קוראל מרציאנו, ביתרו את גופתו וקברו אותה בחצר סמוכה. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (חמישי) את כתב האישום נגד אנדרי וולצ'נסקי וקלייר קרובלי לבית המשפט המחוזי בעיר.

לפי כתב האישום, השניים, תושבי שכונת ארמון הנציב בבירה, היו מסוכסכים עם מרציאנו במשך תקופה ארוכה. שבועיים לפני הרצח, הגיש מרציאנו תביעה נגד הנאשמים בגין בנייה לא חוקית. ב-10 במאי, התפתח ויכוח בין וולצ'נסקי למרציאנו במבואת הבניין. וולצ'נסקי לקח גרזן והיכה את מרציאנו מספר פעמים בראשו, עד שגרם למותו.

עוד נכתב בכתב האישום כי לאחר שרצח אותו, גרר את הגופה לביתו והחל לבתר אותה. בשעות הצהריים הגיעה למקום אשתו, וסייעה לו בפעולת ביתור הגופה. הזוג החליט לקבור את גופת שכנם בגינה קהילתית סמוכה לביתם.

וולצ'נסקי עטף את חלקי הגופה בניילון ונייר דבק, והניח אותם בסלון הבית. בשלושת הימים הבאים הזוג העמיק חפירה שהיתה בגינה, והחל להעביר אליה את חלקי הגופה. בתחילה, בתוך תיק מטיילים גדול, ובהמשך באמצעות עגלה מאולתרת שהכינו.

השניים ניקו את זירת הרצח, את דירתם וכן פיזרו את כלי הרצח בפחי אשפה בשכונה. בנוסף, סיידו שניים את מבואות הבניין כדי להעלים עקבות דם. הם נעצרו בעקבות דיווח של שני נערים, שהבחינו בהם כשהיו בדרכם לקבור את גופתו של מרציאנו.

וולצ'נסקי מואשם ברצח, השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט. קרובלי מואשמת בסיוע לאחר מעשה, השמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט. עורכת הדין גלית שוהם, שהגישה את כתב האישום, ביקשה את מעצרם של השניים עד תום ההליכים נגדם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ