שוטרים מנעו תיעוד חבלות שנגרמו לפלסטיני בעת מעצרו

שופט בית משפט השלום באשקלון ביקר את השוטרים בחריפות וקבע כי מלאכת התיעוד ממילא מוטלת עליהם. נציג המשטרה טען כי החשוד "נתקל בחומה ונחבל, נפל ותפסו אותו"

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

שוטרים בתחנת אשקלון מנעו אתמול (רביעי) מעורך דין מהסנגוריה הציבורית לתעד חבלות שנגרמו בעת מעצרו של פלסטיני החשוד כי גנב רכב ונכנס לישראל ללא אישורים. שופט בית משפט השלום נזף בהם וקבע כי "מדובר בתקלה חמורה".

שוטרי תחנת אשקלון עצרו אתמול שני תושבי הרשות הפלסטינית – אימן, בן 24, ומוחמד, בן 45 – בחשד לגניבת רכב וכניסה לישראל שלא על פי חוק. על פי הבקשה להארכת מעצרם, כשהגיעו השוטרים ניסו השניים להימלט – ולכן חשודים גם בהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

עו"ד אכרם חסונה, המייצג את השניים, אמר כי אימן טען בפניו כי "השוטרים שעצרו אותו תקפו אותו עם אלות ובעטו בו בצלעות". השוטרים אישרו לו לתעד את החבלות, ובדיון שנערך היום בעניינו של אימן, אמר נציג המשטרה רס"מ שמעון ברץ כי לא מיוחס לו חשד לתקיפת שוטרים או התנגדות למעצר.

כשחסונה ביקש לתעד גם את מוחמד, הוא נתקל בסירוב. "ראיתי אדם חבול בראשו. הוא טען כי השוטרים בעטו בו ברגליהם כשהוא שרוע על הרצפה, אמר שהוא מרגיש שנשברה לו גם צלע". בבית המשפט השלום באשקלון סיפר אתמול חסונה כי הוא הצליח לצלם תמונה אחת לפני שהשוטרים איימו כי ייקחו ממנו את הטלפון. בדיון היום טען ברץ כי מוחמד השתמש "באלימות של ממש" בכדי למנוע את מעצרו, וכי לפי דו"ח הפעולה, מוחמד "נתקל בחומה ונחבל, נפל ותפסו אותו". השניים פונו לטיפול בבית החולים ברזילי.

שופט בית משפט השלום, אבישי כהן, דחה את בקשת המשטרה להארכת מעצרם בשישה ימים והאריך את מעצרם ביום אחד בלבד, כדי שינכחו בדיונים. כהן ביקר את המשטרה בחריפות על מניעת התיעוד וציין כי "השוטרים אינם מעל החוק". הוא קבע כי התיעוד היה ממילא חובתה של המשטרה ואמר כי "מדובר בתקלה חמורה".

ממשטרת ישראל נמסר: "החשודים נעצרו ומיד עם הבאתם לתחנה תועדו על ידי המשטרה. התיעוד הועבר יחד עם כלל החומרים הרלוונטיים לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים. החשודים פונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי, ובמקביל בית המשפט האריך את מעצרם. חקירתם במשטרה נמשכת ומחר צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרם בשנית".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ