ועדת השחרורים דנה בבקשתו של אולמרט לשחרור מוקדם; ההחלטה תימסר בשבוע הבא

הפרקליטות התנגדה לבקשתו של ראש הממשלה לשעבר. בפרקליטות אומרים שבטיוטת הספר שהוא כותב, אולמרט מאשר שישראל עומדת מאחורי מהלך שלא הודתה בו מעולם

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולמרט בבית משפט השלום בירושים, בשנה שעברהצילום: ניב אהרונסון
רויטל חובל

ועדת השחרורים דנה היום (ראשון) בבקשה לשחרור מוקדם של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, והודיעה שתמסור את החלטתה ב-29 ביוני. הפרקליטות התנגדה לבקשה.  

ביום חמישי סירבה הוועדה לבקשת הפרקליטות לדחות את הדיון בבקשה לשחרור מוקדם שהגיש אולמרט. קודם לכן פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות ספרים", לאחר שפרקליט המדינה שי ניצן הורה לפתוח בבדיקה בחשד לביצוע עבירה פלילית. 

בפרקליטות אומרים כי אולמרט הוזהר בעבר שלא להוציא חומרים סודיים מתאו, כך שלא מדובר במקרה חד-פעמי. כמו כן, נרשמה לו הערה מכיוון שהתחצף לצוות שירות בתי הסוהר. 

בתגובה לטענות נגדו אמר אולמרט שהוא לא שונה מאהוד ברק, שגם הוא כתב ספר שבו פירט על מהלכיה של ישראל. בתגובה טוענים בפרקליטות שברק לא היה אסיר. אולמרט הוסיף שהדברים שכתב עברו את אישור הצנזורית, אולם היא אמרה לשוטרים כי לא אישרה שני פרקים מתוך הספר. 

בהחלטתה, יו"ר הוועדה, השופטת רחל גרינברג, דחתה את בקשת הפרקליטות לדחות את הדיון בשל חקירת המשטרה ואף ביקרה את התנהלותה. היא כתבה בהחלטתה כי "חקירת משטרה נגד האסיר אין בה כדי לעכב דיון בפני ועדת שחרורים בבקשתו לשחרור על תנאי", והפנתה לסעיף החוק. "למיטב הבנתי אין בדיון בבקשת השחרור כדי לפגוע בדרך כלשהי בחקירת המשטרה". באשר לבקשת הפרקליטות לדחות את הדיון כדי להיערך, עקצה גרינברג וכתבה כי "החשד המדובר הועלה נגד האסיר כבר לפני חודש ימים".

המשטרה פשטה על משרדי הוצאת הספרים כדי לחפש חומרים מסווגים שעל פי החשד העביר אולמרט מכלאו. לפי החשד, הוא מסר את החומרים לספר באמצעות עורך דינו. הפשיטה על משרדי ההוצאה בראשון לציון קיבלה את אישור היועץ המשפטי לממשלה, וחיפוש נערך גם בביתו של אחד מעורכי הספר.

אולמרט החל לרצות את מאסרו בחודש פברואר 2016 באגף 10 בכלא מעשיהו. נגזרו עליו 19 חודשי מאסר בפועל בגין קבלת שוחד בתיק הולילנד ושיבוש הליכי משפט ושמונה חודשים בגין פרשת טלנסקי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ