צלבי קרס רוססו בבית כנסת במרכז ירושלים; נעצר חשוד במעשה

החשוד, שמחקירתו עלה כי ריסס כתובות דומות גם בצפון העיר, יישלח להסתכלות פסיכיאטרית. הרב הראשי לישראל דוד לאו: "אי אפשר להכיל אירועים כל כך חמורים"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צלבי קרס בבית הכנסת "לעלוב" בשכונת נחלאות בירושלים, הבוקר
ניר חסון

ארבעה צלבי קרס רוססו הבוקר (שלישי) בבית הכנסת "לעלוב" בשכונת נחלאות בירושלים. עוד דווח כי נעשה ניסיון להצית שלושה ספרים ששימשו את בית הכנסת. המשטרה עצרה תושב ירושלים, בן 38, בחשד למעשים, והוא צפוי להישלח להסתכלות פסיכיאטרית. מחקירתו עולה כי בעבר הוא ריסס צלבי קרס גם בצפון העיר.

לפני ההודעה על מעצר החשוד הביע הרב הראשי לישראל דוד לאו זעזוע מחילול בית הכנסת, ואמר: "אי אפשר לקבל או להכיל אירועים כל כך חמורים. אני פונה לגורמי האכיפה להפעיל את כל הכלים העומדים לרשותם על מנת למצות את הדין עם מחללי בית הכנסת. לא ייתכן שמתפללים יגיעו אל בית הכנסת, השוכן בטבורה של עיר הקודש, ויאלצו לחזות במראות כה קשים".

בנובמבר התגלו כתובות נאצה בכניסה לבית הכנסת הרפורמי ברעננה "קהילת רענן". בין היתר רוססו על קירות המקום מגן דוד והכיתוב: "לעולם אין השכינה זזה מכותל מערב".

בכניסה לבית הכנסת הושאר סכין שעליו נכתב: "רמב"ם - הלכות רוצח ושמירת נפש, פרק ד' הלכה י': 'והמינים הם עובדי עבודה זרה מישראל...'". הטקסט הכתוב רמז להמשך ההלכה, שלא צוטטה על הסכין, ומסתיימת במילים "מצווה להורגן". לצד הסכין נמצאו שלוש מעטפות בהן הופיעו שמותיהם של גלעד קריב, ענת הופמן וריק ג'ייקובס, ממנהיגי הזרם הרפורמי בישראל ובארצות הברית. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ