עבודות שירות נגזרו על האחראים למות שלושת הצעירים שהתחשמלו באיילת השחר

נבו הרמן ויובל נעמני גם יפצו את משפחות ההרוגים, שהתחשמלו כשעבדו בבריכת הדגים של הקיבוץ בגלל תקלה טכנית. הם הורשעו בגרימת מוות ברשלנות בהסדר טיעון

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בריכת הדגים, ביולי 2013 בקיבוץ איילת השחר
בריכת הדגים, ביולי 2013 בקיבוץ איילת השחרצילום: גיל אליהו

עבודות שירות נגזרו היום (רביעי) על נבו הרמן ויובל נעמני, שהורשעו בגרימת מותם ברשלנות של שלושה צעירים שהתחשמלו בבריכת הדגים של קיבוץ איילת השחר לפני כארבע שנים.

השופט מורן מרגלית, סגן נשיא בית משפט השלום בקרית שמונה, שאישר את ההסדר בפברואר, גזר עליהם גם תשלום פיצויים למשפחות ההרוגים. על הרמן, שהיה מרכז הפעילות בבריכות הדגים בקיבוץ, נגזרו שישה חודשי עבודות שירות ותשלום של 30 אלף שקלים לכל משפחה. על נעמני, שהיה אחראי על התחום הכלכלי בקיבוץ ובכלל זה על תחום הדגה, נגזר חודש עבודות שירות ופיצוי של 15 אלף שקלים לכל משפחה.  

גדעון רז ממעגן מיכאל, ניר גלסמן מאפיקים ואוריאל בוכריס מקיבוץ מירב התחשמלו למוות בבריכת הדגים של איילת השחר ביולי 2013, בעת שעבדו במקום. יחד עם פועלים נוספים, הם באו לבריכה כדי להוציא דגי נוי למכירה.

לפי כתב האישום שהוגש נגד הרמן ונעמני, הם התרשלו בתפקידם כיוון שהזניחו את מערכת החשמל במקום, והיא ולא פעלה בצורה בטוחה ולא מנעה התחשמלות. לפני שהעובדים נכנסו לבריכה, הורד מפסק החשמל, אולם בשל הליקויים החשמל המשיך לזרום אל מכשיר החמצן המותקן בבריכה. גדעון רז נכנס למים עם מוט ברזל שבשלב מסוים נגע במכשיר החמצן. הוא התחשמל, נפל על החמצנית וטבע למוות. שני חבריו נחלצו לעזרתו, וגם הם התחשמלו ומתו. הרמן, שהבחין במתרחש, ניתן את החשמל, אך היה מאוחר מדי.

נדב רז, אביו של גדעון, אמר בתום הדיון כי החלטת השופט קשה, אבל המשפחה מקבלת את הכרעת הדין. "את הנעשה אין להשיב ואנחנו מסתכלים קדימה". 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ