המורה שאול שמאי מואשם בביצוע מעשים מגונים בכוח בתלמידות בנות 7

על פי כתב האישום, שמאי ביצע את העבירות במהלך השיעורים ובפני שאר התלמידים בכיתה. המורה מואשם גם בתקיפה מינית של בת 13 במהלך שיעור פרטי בביתה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמאי בבית משפט המחוזי בתל אביב, היום
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד המורה המחליף שאול שמאי, בגין עבירות של מעשים מגונים בכוח בקטינים והדחה בחקירה. כתב אישום נוסף הוגש נגד שמאי על כך שלא עדכן את בית הספר בהרשעתו בעבירת מין בשנה שעברה. 

שמאי שימש כמורה ומחנך של תלמידי כיתה ב' בבית ספר יסודי בתל אביב, מאוקטובר האחרון עד מועד מעצרו בתחילת החודש. לפי כתב האישום, הוא ביצע סדרה ארוכה של עבירות מין בתלמידותיו בנות 8-7, במהלך השיעורים בכיתה ובפני שאר התלמידים בכיתה, כשניגשו אליו כדי לקבל עזרה בלימודים. הוא נהג להושיב אותן על ברכיו, להכניס ידיו מתחת לבגדיהן ולנגוע בחזן ובאיבר מינן, לעתים חרף התנגדותן הפיזית והמילולית.

במהלך החקירה התברר כי מנהלת בית הספר, רכזת החטיבה הצעירה ותלמידה נוספת, העירו מספר פעמים לשמאי על קרבתו הפיזית החריגה לתלמידות. הן דרשו ממנו לא לשהות עם הקטינות בהפסקה ולחדול ממגע פיזי עמן. במהלך עימות בין שמאי למנהלת טען כי אישרה לו לחבק את התלמידות, אך היא הכחישה זאת.

שמאי מכחיש באופן כללי את המיוחס לו וטוען כי הפגין יחס "אבהי" חם ומחבק כלפי התלמידות ולא פגע בהן. הוא הוסיף ש"יכול להיות שתוך כדי חיבוק אני נוגע בטעות" והודה שתוך כדי השיעור התלמידות ניגשו אליו וישבו על ברכיו. בתגובה לשאלה אם נגע באיבריהן המוצנעים של חלק מהקטינות אמר: "אני כבר לא זוכר ואין לי מה להוסיף".

שמאי מואשם גם שפגע מינית בתלמידה בת 13 אותה לימד בביתה שיעורים פרטיים במתמטיקה במשך שנתיים. לפי כתב האישום, הוא נהג להכניס את ידו מתחת לחולצה שלה ולהגיד לה ש"היא צריכה להירגע קצת". באחת ההזדמנויות ליקק את שפתיה וניסה להחדיר את לשונו לפיה, אך היא סגרה את פיה ומנעה ממנו לעשות זאת. מיד לאחר מכן התקשרה לאמה בוכה, והאם התקשרה לשמאי וביקשה לברר מה קרה. בעקבות השיחה, חשש שמאי שהקטינה עלולה לדווח על מעשיו. הוא פנה אליה לאחר שבירר שהיא לבדה בבית וביקש ממנה לא לספר דבר, כי "אם תספר היא תהרוס לו את הקריירה". בגין אלה מיוחסת לו עבירות של ביצוע מעשים מגונים והדחה בחקירה.

עם כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את שמאי עד תום ההליכים. "שמאי ביצע סדרה ארוכה של עבירות מין חמורות, בדפוס פעולה חוזר ונשנה כאשר המשיב ניצל את היותו מורה, איש חינוך שהופקדו בידיו שלומן וטובתן של הקטינות ועשה בהם שימוש ציני לספוק יצריו", נכתב בבקשה.  "המשיב במעשיו ניצל את מעמדו והשפעתו על הקטינות, נוכח יחסי הקרבה ופערי הכוחות שביניהם, מתוקף היותו המורה והמחנך שלהן, כאשר הפגיעות המיניות בוצעו במהלך פניית הקטינות אליו - בשיעור, בבקשת עזרה בחומר הלימוד ובמהלך שיעורים פרטיים, כשהוא נשכר על ידי הורי הקטינה כדי לסייע לקטינה בלימודיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ