הוגש כתב אישום חריג נגד מנהלות אחד מבתי הבושת הגדולים בישראל

נוי חדד ושרית יצחק-אגרנובה מואשמות שסרסרו בנשים וניהלו את בית בושת שפעל ברחוב יצחק שדה בת"א, שבעה ימים בשבוע בשתי משמרות. לפי הפרקליטות, בארבע השנים האחרונות הכניסו השתיים לכיסן עשרות מיליוני שקלים

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבניין שבו פעל בית הבושת ביצחק שדה, בשנה שעברה
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום חריג נגד עשרה מעורבים בניהול שני בתי בושת. בראש כתב האישום ניצבים שמותיהן של שתי מנהלות בתי הבושת, נוי חדד ושרית יצחק-אגרנובה, בנות כ-40. השתיים מואשמות בכך שסרסרו בנשים, התפרנסו מרווחי הזנות, החזיקו וניהלו מקום לשירותי זנות, פרסמו שירותי זנות ושיבשו מהלכי משפט.

השתיים נעצרו לפני שבועיים, יחד עם מי ששימשה מנהלת אחראית מטעמן, חנה אמג'ר. בעוד שמעצרן של חדד ויצחק-אגרנובה הוארך היום עד תום ההליכים, אמג'ר שוחררה בינתיים למעצר בית. האחרונה היתה אחראית לניהול השוטף של בית הבושת ברחוב יצחק שדה 36 ודאגה לפרסום המקום, בין היתר באמצעות כרטיסי ביקור שהונחו על כלי רכב חונים. אמג'ר אף היתה אחראית לשירותי כביסה ואבטחה ושימשה אשת הקשר מול הנשים שעבדו בזנות. גם אמג'ר הועמדה לדין בגין סרסרות, החזקת מקום לשם זנות ופרסום שירותי זנות.

חלק מהנאשמים בבית המשפט המחוזי בתל אביב היום, מימין לשמאל- נוי חדד, שרית יצחק אגרנובה ודוד אגרנובהצילום: דודו בכר

שמונה מבין המעורבים הם נשים, בהן ארבע שלא עסקו בזנות ועבדו בבית הבושת ברחוב יצחק שדה כפקידות. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכות הדין לילך שלום וטליה קלמרו מפרקליטות מחוז תל אביב, הן מואשמות בסרסרות ובסיוע להחזקת מקום לשם זנות.

בית הבושת ביצחק שדה היה מהגדולים בישראל. הוא פעל שבעה ימים בשבוע, בשתי משמרות ביום, בין 2016-2013 בקומת מרתף המחולקת לתשעה חדרים קטנים, מטבחון וחדר נוסף ששימש חדר המתנה. בעלת הנכס היתה חדד, שרכשה אותו בשנת 2011 ב-618 אלף שקלים. לפי כתב האישום, חדד חתמה על חוזה שכירות פיקטיבי עם איש קש, אדם עם מוגבלות נפשית, שלפיו הוא שוכר את הנכס בתמורה לשכירות חודשית בסך 17,750 שקל. על כך שילמו לו 500 שקל לחודש. הן תדרכו אותו ואת הנשים כי במקרה של פשיטת משטרה, יספרו כי הוא בעל בית בושת ומנהלו. בכל משמרת עבדו בין שלוש לתשע נשים שסיפקו שירותי מין בתשלום לשני לקוחות עד 25 בכל משמרת. כל אשה גבתה מהלקוחות תשלום של 250 שקל עבור פרק זמן של עד 30 דקות. מחצית מהכסף הועבר לחדד ויצחק-אגרנובה.

במאי אשתקד קיבל שופט בית משפט השלום בתל אביב, איתי הרמלין, את בקשת המשטרה להוציא צו סגירה למקום. 15 נשים העוסקות בזנות התנגדו לבקשת המשטרה בנימוק שהעיסוק בזנות הוא חוקי והוצאת הצו עלולה לדחוק אותן לזנות רחוב. שש מהן העידו בפני השופט, רובן אמהות לילדות. חלקן סיפרו שהן עוסקות בזנות כל חייהן הבוגרים או כמעט כל חייהן הבוגרים. אחת מהן אמרה שהחלה לעסוק בזנות לפני כמה שנים, אחרי שעבדה במערכת החינוך שנים ארוכות. כל הנשים שהעידו בבית המשפט הציגו את עיסוקן בזנות כבחירה. רובן סיפרו כי המניע לעיסוקן בזנות הוא כלכלי, אם לצורך הישרדות ואם לצורך שיפור רמת החיים.

אחת מהן העידה שאינה אוהבת לעבוד בעבודה רגילה המחייבת אותה לעבוד חמישה ימים בשבוע, ולכן מעת לעת היא עוסקת בזנות. השופט אישר את צו הסגירה של בית הבושת שנכנס לתוקף בספטמבר שעבר, אך העיר שיש בו כדי לפגוע "בחופש העיסוק של הנשים שעוסקות בזנות, אך מדובר בפגיעה מכוח חוק שנועד לתכלית ראויה של מניעת ניצולן הכספי". השופט הרמלין הוסיף כי "בשנים האחרונות אמנם מתנהל מאבק ציבורי ופרלמנטרי להפללת 'לקוחות' הזנות, אך לעת עתה מדובר במעשים מותרים. עם כל הקושי בדבר, נכון להיום החוק אינו רואה בזנות עצמה כעבדות, מכיר באוטונומיה של אשה להחליט לעסוק בזנות ומתיר לגברים לשלם כסף עבור יחסי מין עם נשים שזה עיסוקן".

לאחר שניתן צו סגירה לשלושה חודשים לבית הבושת ברחוב יצחק שדה, עברו נשים שסיפקו שירותי מין וחלק מהפקידות לבית הבושת השני המוזכר בכתב האישום, ברחוב טברסקי (לו הוצא צו סגירה לפני שבועיים, עם מעצר המעורבים בפרשה). שלט על הדלת של בית הבושת ברחוב יצחק שדה הפנה אליו לקוחות. הוא פעל בנכס בקומה השנייה של הבניין. דוד אגרנובה, בעלה של שרית יצחק-אגרנובה, רכש ב-2012 את הנכס, המחולק לשבעה חדרים קטנים, מטבחון ושני חדרי המתנה, תמורת 800 אלף שקל. מ-2014 ועד יום מעצרן ניהלו חדד ובני הזוג אגרנובה את בית הבושת. גם במקרה זה, החתימו חדד ויצחק-אגרנובה אדם הסובל מבעיות נפשיות על חוזה פיקטיבי בתמורה ל-1,000-500 שקלים בחודש, ואפשרו לו לקבל שירותי מין בחינם. אז גם החליטו חדד ואגרנובה, כנראה מחשש מפני הרשויות, לחתום על חוזה שכירות פיקטיבי, שלפיו הן שוכרות את המקום בתמורה ל-19,500 שקלים בחודש.

חדד ויצחק-אגרנובה מואשמות גם בעבירה של הלבנת הון ועבירות מס, בכך שלא דיווחו על הכנסותיהן מבית הבושת ברחוב יצחק שדה, המוערכות על ידי הפרקליטות בסכום הנע בין כ-16 מיליון לכ-49 מיליון שקל, מלקוחות שירותי הזנות בשלוש השנים שבהן פעל בית הבושת. ההכנסות מבית הבושת בטברסקי מוערכות בסכום שבין 60-19 מיליון שקל.

בצד הגשת כתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשה לתפוס ולחלט נכסים וכספים בחשבונות בנק ובמזומן שנמצאו אצל השתיים, בסך של 14 מיליון שקלים. 

כתב אישום נוסף הוגש נגד את אמה של נוי חדד, חלי סלע, המואשמת כי סייעה לה בהלבנת הון, בכך שנתנה לה להשתמש בחשבון הבנק שלה ואף לקחה משכנתה עבורה לצורך רכישת דירה ברמת גן. את המשכנתא החזירה האם, עובדת בנק בעברה, מכספי מזומן שהעבירה לה חדד, שמקורם בהכנסות מבית הבושת. 

נוי חדד, שרית יצחק-אגרנובה ודוד אגרנובה (שגם מעצרו הוארך עד תום ההליכים) שמרו על זכות השתיקה בחקירה. עם זאת, לפי הפרקליטות, יצחק-אגרנובה הודתה בניהול בית הבושת בטברסקי 4. חנה אמג'ר הודתה בביצוע עבירות הסרסרות וניהול המקום ואף הפלילה את השלושה. 

עו"ד ישראל קליין, המייצג את חדד, בני הזוג אגרנובה וחנה אמג'ר, מסר בתגובה: "כנקמה על החלטת השופט הרמלין שאיפשר ניהול מקומות במתכונת שנקבעה, פעלה המשטרה לפעול רק נגד מקום אחד מיני עשרות מקומות שפועלים בתל אביב בחקירה דורסנית ופוגענית מכוונת במטרה רק להרשיע. לתפיסתי במקום להילחם בפשע האמיתי הקיים ברחוב ולפענח עשרות תיקי פשע בלתי מפוענחים נלחמת המשטרה בזנות ובנשים בצורה בלתי מובנית בעליל". קליין הוסיף כי "במלחמה של המשטרה לסגירת מקומות של מכוני עיסוי תורמת המשטרה להגברת מעשי האונס והעברת היצאניות לעבוד ברחוב וכך רק מעצימה את הפשע ואת הפגיעה הבלתי מובנת בנשים. היחס  המשפיל והמבזה של החוקרים לנשים העובדות לפי טענתן רק מלמד שהמניעים לחקירה הם זרים ביותר. בכתב אישום כזה אין כל תפארת למשטרה אלא יום עצוב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ