ועדת השחרורים תכריע היום אם לקבל את בקשת אולמרט לשחרור מוקדם

פרקליטות המדינה התנגדה נחרצות לשחרור מוקדם, ואם תקבל ועדת השחרורים את בקשת ראש הממשלה לשעבר, צפויה הפרקליטות לבקש עיכוב ביצוע של ההחלטה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולמרט בדיון בעניינו בבית משפט השלום בירושלים, ב-2016
רויטל חובל
רויטל חובל

ועדת השחרורים בכלא מעשיהו תפרסם היום (חמישי) את הכרעתה בבקשתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לשחרור מוקדם מהכלא. פרקליטות המדינה התנגדה נחרצות לשחרורו המוקדם של אולמרט, ואם תקבל הוועדה את בקשתו היא צפויה לבקש לעכב את ביצוע ההחלטה ועשויה לערער עליה. קבלת הבקשה תביא לשחרור אולמרט מהכלא החל ב-2 ביולי.

לפני כשבוע וחצי דנה ועדת השחרורים, בראשות השופטת בדימוס רחל גרינברג, בעניינו של אולמרט, לאחר שדחתה את בקשת המדינה לדחות את הדיון בשל הבדיקה שנפתחה נגד האסיר.

בדיון, שתואר כממושך ויצרי, הציגה נציגת הפרקליטות אורלי בן ארי לוועדה, במעמד צד אחד, מידע חסוי הנוגע לחומרים המסווגים שאולמרט הוציא לפי החשד אל מחוץ לכלא. אולמרט קבל בדיון על כך שהוא מוצג כבוגד וכמי שפעל לפגוע בביטחון המדינה. באחרונה קראו כמה פוליטיקאים ועיתונאים להיענות לבקשת אולמרט.

הבדיקה הנוכחית נגד אולמרט עוסקת בחשד שחשף מידע ביטחוני רגיש בפרקי ספר שכתב והעביר לאחרים מחוץ לכלא. לפי הפרקליטות, חשיפתו ברבים של המידע, הנוגע לשני מבצעים צבאיים של ישראל, עלולה לגרום נזק חמור לביטחון המדינה. בין היתר, נטען, מאשר אולמרט שישראל עומדת מאחורי מהלך שמעולם לא הודתה במפורש במעורבותה בו, וחושף פרטים רגישים במיוחד אודותיו.

עורך דינו של אולמרט, חנינא ברנדס, נחקר לאחר שחלקים מהספר נמצאו ברשותו בצאתו מביקור בכלא. לפני כשבועיים ערכה המשטרה, בהוראת הפרקליטות, חיפוש במשרדי הוצאת ידיעות ספרים, ופשטה על ביתו של עורך הספר, יהודה יערי. בכונן המחשב שנלקח ממנו היו גם קטעים מספרים שכותבים שר הביטחון לשעבר משה יעלון והעיתונאי בן כספית.

על אולמרט נגזרו 27 חודשי מאסר, בגין הרשעתו בפרשות טלנסקי והולילנד ובשיבוש המשפטים. הוא החל לרצות את מאסרו בחודש פברואר 2016 באגף 10 במעשיהו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ