ריבלין העניק חנינה לתושב מאה שערים, אב ל-16, שהפעיל משחטה והורשע בעבירות מס

בנימוקיו ציין הנשיא כי בית המשפט קבע שיואל קרויס הפעיל את המשחטה מטעמים אידיאולוגיים-דתיים וכי המשפחה במצוקה קשה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

נשיא המדינה ראובן ריבלין העניק חנינה היום (חמישי) ליואל (יואליש) קרויס, לאחר שריצה חלק ניכר ממאסרו. קרויס, תושב שכונת מאה שערים בירושלים, נשפט בחודש שעבר לחמישה חודשי מאסר לאחר שהורשע באי דיווח לרשויות המס על הכנסות ממשחטה שהפעיל במשך כמה שנים בשכונה. בית המשפט קבע כי קרויס ישלם חוב של 250 אלף שקל, והרשיע אותו גם בכך שאין ברשותו תעודת זהות.

קרויסצילום: מיכל פתאל

קרויס, נשוי ואב ל-16 ילדים, עובד בחברת קייטרינג מאז שנסגרה המשחטה שלו ב-2011. כפי שפורסם ב"הארץ" בחודש שעבר, הוא נעצר לפני חמש שנים בגלל הפעלת המשחטה. "ניסיתי להשיג את הרישיונות הנדרשים, ובינתיים שחטו פעם או פעמיים בשבוע, לפי הצורך, לקהילה", סיפר.

הלכות השחיטה הכשרה קובעות שהעופות החיים צריכים להיות מסוגלים ללכת כשני מטרים לפני ששוחטים אותם, כדי לוודא שהם בריאים ולא פסולים לשחיטה. אך המדקדקים חוששים שבמשחטות הגדולות אין זמן לוודא שכל העופות אכן עומדים בתנאי הזה. לכן נדרשה לקהילה של קרויס – שבעצמו צמחוני – משחטה מדוקדקת משלה.

בהודעה מטעם ריבלין צוין כי בית המשפט קבע שקרויס לא הפעיל את המשחטה מתוך בצע כסף, אלא מטעמים אידיאולוגים-דתיים. הנשיא הסביר עוד כי החנינה ניתנה בעקבות המצוקה המשפחתית הקשה שבה נתון קרויס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ