אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

שישה תושבי באר שבע והצפון, שחלקם חשודים בגניבה של עשרות כלי נשק מבסיס צה"ל וחלקם חשודים בסחר בנשק, יובאו היום (שני) להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע. על פי החשד, שני אחים תושבי באר שבע, שצה"ל העסיק כקבלני שיפוצים למרות עברם הפלילי, פרצו לנשקייה של בסיס שדה תימן ליד באר שבע בסוף מאי גנבו 33 רובי M-16 ומכרו אותם לארגוני פשיעה. 

על פי המשטרה, אחד האחים שוחח עם החייל ששמר על הנשקייה בחדר צדדי וכך הצליחו השניים להסיח את דעתו ולגנוב את כלי הנשק. בהמשך העמיסו האחים את כלי הנשק אל תא המטען של מכוניתם ו"עוד באותו היום מכרו עשרה כלי נשק לארגוני פשיעה בדרום, שמונה עשר כלי נשק לארגוני פשיעה בצפון ולאחר ארבעה ימים נמכרו עוד חמישה כלי נשק לארגוני הפשיעה בצפון".

בסיס שדה תימן בדרום, ב-2014. רבים מהעצורים בפרשה שוחררו בהמשךצילום: אילן אסייג

ב-2009 הואשם אחד האחים בהשתתפות בפריצה לבתים בקרית גת, אך לבסוף הורשע במסגרת הסדר טיעון בנהיגה בזמן פסילה ובהתחזות כבעל תעודה משום שהציג לשוטר תעודה שהיתה שייכת לחברו.

ארבעת העצורים הנוספים, תושבי הצפון, חשודים בסחר בנשק. שניים מהם הם בני משפחתו של נשאת מלחם, שביצע את פיגוע הירי ברחוב בדיזינגוף בתל אביב בינואר אשתקד. בבקשת המעצר של אחד מהם נכתב כי המשטרה מייחסת לו גם עבירה על החוק למניעת טרור, אולם גורמים במשטרה אמרו כי בהצהרת התובע, שצפויה להיות מוגשת בהמשך, לקראת הגשת כתב האישום, לא תכיל סעיף זה. לפי הודעת המשטרה, "כלי הנשק הוטמנו בתא המטען של הרכב שהגיע לנקודת חבירה בתחנת דלק בכביש 6, שם התחלפו החשודים בכלי הרכב ולאחר מספר ימים נפגשו בבתי קפה על מנת להעביר את התשלום".

תחילה עצרה המשטרה חשודים רבים, אך מרביתם שוחררו בתנאים מגבילים. במשטרה אומרים כי עד כה אותרו 11 כלי נשק שנגנבו מהבסיס, שלושה כלי נשק נוספים ללא רישיון ונתפסו כמיליון שקלים, שהתקבלו, על פי החשד, מעסקאות מכירת הנשק. עוד, לפי המשטרה, נתפסו אצל החשודים סמים מסוגים שונים בשווי משוער של 200 אלף שקלים.

אחד העצורים בפרשה, שאצלו אותרו שלושת כלי הנשק שלפי המשטרה הוחזקו ללא רישיון ויותר מ-700 אלף שקלים, שוחרר ללא תנאים מגבילים. הוא טוען כי כלי הנשק הוחזקו ברישיון וכי הסביר למשטרה מהו מקור הכסף. האיש, תושב הצפון, עתר לאחרונה לבית המשפט בבקשה כי הכסף וכלי הנשק יוחזרו לו.

עו"ד אבנר שמש, המייצג את האחים תושבי באר שבע, אמר כי השניים מכחישים את החשדות נגדם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ