מעטפה חשודה עם המלה "נקמה" נשלחה לביתו של בכיר במערך גיוס חרדים לצה"ל

המעטפה נשלחה לביתו של קצין צה"ל, אשר החרדים הקיצוניים רואים בו כאחראי ל"ציד" בחורי ישיבה. חבלנים הוזעקו למקום ולא איתרו ממצאים חריגים. המשטרה פתחה בחקירה

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרן רבינוביץ

מעטפה חשודה נשלחה היום (שני) לביתו של רב-סרן יעקב ראשי, ראש מדור בני ישיבות בצה"ל, אשר נתפס בקרב החרדים הקיצוניים לאחד האחראים לגיוס חרדים לצה"ל. רעייתו דיווחה למשטרה על מעטפה שהעלתה את חשדה, ולביתם שבבית שמש הגיעו שוטרים וחבלן שסגר את הזירה ובדק את המעטפה. בבדיקה התגלה כי במעטפה נכתבה המלה "נקמה" והיו בה כמה חוטים. לא אותרו ממצאים המעידים על מטען חבלה. המשטרה פתחה בחקירה ושוטרי הזיהוי הפלילי פעלו לאסוף ממצאים.

ראשי אמנם לא עוסק ישירות בגיוס חרדים לצבא אלא מתנהל מול הישיבות, אך בפלגים הקיצוניים רואים בו כאחד האחראים לניסיון של צה"ל "לצוד" בחורי ישיבה ולגייס אותם לצה"ל. 

הפגנה נגד גיוס חרדים, באפריל בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

האיומים והרדיפה נגד ראשי לא חדשים לו ולמשפחתו. בשנים האחרונות נערכו כמה הפגנות מול ביתו בבית שמש ומול בית הוריו בפתח תקוה, כאשר באחת מהן יצאה אמו והתעמתה עם המפגינים. לפני כשלושה חודשים הפיצו גורמים קיצוניים מכתב ובו קריאה למותו של ראשי, מה שעורר סערה גדולה.

מהמשטרה נמסר כי הם מתייחסים לעניין בחומרה רבה וכי החשד הוא שהדבר נעשה בעקבות פעילותו של ראשי לגיוס חרדים. בעקבות כך, הוטלה החקירה על היחידה לחקירת פשעים במרחב ציון.

שליחת המעטפה היא ככל הנראה המשך למאבק הפלגים החרדים הקיצוניים נגד גיוס חרדים לצה"ל. בחודשים האחרונים הותקפו כמה חיילים שנכנסו לשכונות חרדיות בירושלים ובבית שמש, בהן מתגוררים אנשי הפלגים הקיצוניים. בעקבות כך, במשטרה החלו לצאת לפעולות יזומות ללכידת תוקפי חיילים חרדים, במהלכן מתחפשים בלשי משטרה לחיילים חרדים ועוצרים את התוקפים.

מצה"ל נמסר כי הצבא "מגנה אלימות ואיום באלימות מכל סוג שהוא ומדגיש כי מעשים כאלו לא ירתיעו ולא ירפו את ידינו מגיוס המיועדים לשירות ביטחון על פי חוקיה של מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ