בית המשפט הצבאי גזר 18 שנות מאסר על המחבל שפצע קשה בת 11 ב-2014

מוחמד בדואן השליך בקבוק תבערה לעבר הרכב שבו נסעה אילה שפירא עם אביה סמוך להתנחלות מעלה שומרון, וגרם לה לכוויות על חצי מגופה. הוא ישלם פיצויים בסך 50 אלף שקלים

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכונית הבוערת, לאחר שנפגעה מבקבוק התבערה
המכונית הבוערת, לאחר שנפגעה מבקבוק התבערהצילום: צוות צחי. כוננים קרני שומרון

בית המשפט הצבאי גזר היום (שלישי) 18 שנות מאסר על מוחמד בדואן, שפצע קשה את הנערה אילה שפירא ב-2014. בנוסף, ישלם המחבל פיצויים בסך 50 אלף שקלים. לפי הרשעתו, ניסה בדואן לרצוח את איילה ואת אביה באמצעות בקבוק תבערה שהשליך לעבר כלי רכבם, סמוך להתנחלות מעלה שמרון.

שפירא

בדואן הורשע גם במקרה אחר של השלכת בקבוק תבערה על רכב שבו נסעה ישראלית, בנובמבר 2014. איש לא נפגע. הוא נמצא במעצר מיום הפיגוע, ויחד עמו פעל קטין, שבגר מאז – ועליו הוטלו בשנה שעברה 14 שנות מאסר.  

שפירא היתה בת 11 בעת הפיגוע. הוא אירע בעת שהיא ואביה, אז בן 45, נסעו סמוך להתנחלות מעלה שומרון. האב נפצע באורח קל, אך שפירא נפצעה קשה וסבלה מכוויות ב-50% משטח גופה. היא היתה מורדמת עד ינואר 2015, אז קמה מן התרדמת. המכונית נשרפה כליל.

אמה של אילה, רות שפירא, מסרה לאחר מתן גזר הדין כי "כאמא, ברור שהייתי רוצה לראות את המחבל נענש. הייתי רוצה שיסבול כפי שאילה סובלת. שאמא שלו תשתגע מדאגה בזמן שהוא מיטלטל בין חיים למוות". שפירא הוסיפה: "מכיוון שאין בחוק הישראלי סעיף שתואם עונש כזה, הייתי מוכנה להסתפק בעוש מוות או מאסר עולם. חוץ מלהיות אמה של אילה, אני גם אזרחית ישראלית ואכפת לי מעתידה של המדינה. לכן, איני יכול להשלים עם שפיטתו של המחבל על סעיף כל כך רחוק מהמעשה שהוא ביצע".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ