המשטרה חקרה אשה בחשד שהפרה צו איסור פרסום בפייסבוק הקשור בפרשת קסטיאל

הפעילה נחקרה בצעד חריג בעקבות פוסט העוסק בגבר החשוד בשיבוש הליכי חקירה. הגבר הוא חברו של יזם הנדל"ן אלון קסטיאל, המואשם באונס ובעבירות מין נוספות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בצעד חריג חקרה אתמול (רביעי) המשטרה פעילה חברתית בחשד שהפרה צו איסור פרסום בפוסט שפרסמה בפייסבוק. הפעילה חשפה בפוסט חשד נגד חבר של יזם הנדל"ן אלון קסטיאל, המואשם באונס ובעבירות מין נוספות. בתגובה פנה אליה החבר, החשוד בשיבוש הליכי חקירה וששמו אסור בפרסום, וביקש ממנה להסיר את הפוסט. לטענת הפעילה כך עשתה כשנודע לה על קיומו של הצו. החשוד טען שעל אף הפצרותיו, הפוסט לא הוסר מיד אלא רק לאחר כשבועיים. אתמול נחקרה הפעילה במשך שעה וחצי על עבירה של הפרת צו איסור פרסום, שעונשה חצי שנת מאסר.

בתגובה להפרות הצו פנה החשוד לפני כחודשיים למשטרה והתלונן נגד שתי נשים שהפרו את הצו. כשהבין שהמשטרה אינה חוקרת את התלונות, פנה לשופטת שהוציאה את צו איסור הפרסום, ודרש כי תיפתח חקירה בשל ביזיון בית המשפט.

אלון קסטיאל בבית המשפט, בדצמבר

המשטרה לא נוהגת לחקור הפרות צווי איסור פרסום. מקרה חריג במיוחד היה בפרשת אייל גולן, אז זומן הבלוגר עומרי חיון לחקירה במשטרה בחשד שהפר את צו איסור הפרסום. אלא שבניגוד לכותב הבלוג, הפעם נחקרה פעילה חברתית על פוסט בפייסבוק, זירה שבה הגולשים לא בהכרח מודעים לצווי איסור פרסום. 

בפרקליטות טרם קיבלו החלטה אם להגיש כתב אישום נגד החשוד, אף שחלפו שבעה חודשים מאז נפתחה החקירה. החשד לשיבוש התעורר בעקבות עיון בתכתובות של קסטיאל עם חבריו בעת פתיחת החקירה נגדו. קסטיאל עצמו לא הועמד לדין על שיבוש הליכי משפט. מהפרקליטות סירבו להתייחס לחקירת הפרת צו איסור הפרסום ומסרו בתגובה כי "התיק (נגד החשוד) בבחינה וטרם התקבלה בו החלטה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במשטרה הוגשה תלונה בגין פגיעה בפרטיות והפרת צו איסור פרסום שהוצא על ידי בית המשפט. במסגרת החקירה המתנהלת, אותרה חשודה והיא נחקרה בגין עבירות אלו ובסיום חקירתה שוחררה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ