הרוצח שמעון קופר חשוד שניסה לעשוק רכוש מקשישה ערירית

קופר נעצר יחד עם בת זוגו לאחר שעל פי החשד העבירו לבת 94, שבה מטפלת האשה, מסמך המודיע לה כי כל רכושה יועבר לידם. לפני כשנה הורשע קופר ברצח שתיים מנשותיו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמעון קופר בהכרעת דינו, בשנה שעברה
ניר חסון
ניר חסון

שמעון קופר, המרצה שני מאסרים עולם בגין רצח שתיים מנשותיו, נעצר יחד עם בת זוגו בחשד שהשניים ניסו לעשוק רכוש מקשישה ערירית. המשטרה ניהלה נגדם חקירה סמויה במשך כמה חודשים, שהפכה כעת לגלויה עם מעצרם. הם חשודים בעושק, ניסיון קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף וקשירת קשר לביצוע פשע.

החקירה החלה לפני מספר חודשים, אז דיווחה קשישה בת 94 המתגוררת בירושלים בגפה, כי קיבלה לתיבת הדואר שלה מסמך שבו נכתב כי כל רכושה, נכסיה וכספה יועברו בחלקם לידי קופר ובת זוגו, המועסקת כמטפלת של הקשישה.

מחקירת המשטרה מתברר כי בת זוגו של קופר יצרה יחסי קרבה עם הקשישה במהלך הטיפול בה, וסיפרה לה כי קופר עצמו שוהה בארה"ב. בהמשך שוחח קופר עם הקשישה בטלפון כדי ליצור ביניהם יחסי קרבה.

אתמול (ראשון) הגיעו חוקרי היחידה המרכזית לכלא איילון כשבידיהם צווי מעצר וחיפוש, ועצרו את קופר ובת זוגו, שבאה לבקרו. החוקרים ביצעו גם חיפשו בתאו של קופר ובביתה של בת זוגו. בתה של הקשישה עודכנה בפרטים.

לפני כשנה נגזרו על קופר שני מאסרי עולם מצטברים לאחר שהורשע ברצח שתיים מנשותיו. אשתו הראשונה, אורית קופר, נמצאה ללא רוח חיים בבית השניים ב-1994. אשתו השלישית, ג'ני מור-חיים, נמצאה מתה ב-2009. התיק נגד קופר נסגר תחילה מחוסר אשמה, אך נפתח מחדש בעקבות תחקיר "עובדה" במארס 2010 של הכתב עמרי אסנהיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ